Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güzeller, barış çağrısı yaptı

  Hürriyet Haber
  21.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 21.07.1999 - 00:01

  GAP'ı gezen Miss Globe güzelleri, bebek katili Abdullah Öcalan'ın memleketi Şanlıurfa'da neşe içinde yaptıkları gezide, Türkiye aleyhine yapılan propagandaların ne kadar boş olduğunu dünyaya gösterdi. Sokak çocukları yararına defileye çıkan, GAP semalarında barış güvercinleri uçuran 20 güzel barış çağrısı yaparken, Kıbrıs Barış Harekátı'nın 25'inci yıldönümünde KKTC ve Yunanistan güzelleri de birbirlerine çiçek vererek, kucaklaştı.

  24 Temuz'da İstanbul'da düzenlenecek olan Miss Globe Güzellik Yarışması öncesinde GAP'ı gezen 20 ülkenin güzeli, önceki akşam Harran Oteli'nin havuz başında Sokak Çocukları Vakfı yararına düzenlenen defileye çıktı.

  Şanlıurfa Valisi Şehabettin Harput, ‘‘Türkiye'ye karşı ön yargı bitmelidir. Burada insanlığa dostluk, barış ve sevgi çağrısında bulunuyorum. Burası sadece bizim değil, insanların ortak mirasıdır. Ön yargıların bitmesini ve 2000'li yıllara güzel duygularla girilmesini umut ediyorum’’ diye konuştu.

  Yunan - Türk kardeşliği

  Yunanlı Chrisa Kastogidyou, dünyada hiçbir zaman savaş olmasını istemediğini belirterek, ‘‘Her iki halk için barış diliyorum. Çok mutluyum. Bugün güzel bir gün’’ dedi. KKTC Güzeli Aysel Çağansoy ise savaşların halkları ayırmadığına inandığını, Yunan güzeli ile çok iyi anlaştığını söyledi ve ‘‘KKTC, 25 yıl önce anavatan Türkiye'nin yardımlarıyla özgürlüğüne kavuştu. Bugün de o günü yaşıyoruz. Çok mutluyum. Savaşlar olmasın, insanlar özgür ve mutlu yaşasın’’ temennisinde bulundu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı