Ege Haberleri

EGE

  Güzelbahçe'de sahiller dolup taşıyor

  İZMİR, (DHA)
  13 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 12 Temmuz 2012 - 09:31

  Güzelbahçe Belediyesi’nin, halkın denizden daha fazla yararlanabilmesi, kıyı şeridinde denize girebilmesi için sahil şeridinde oluşturduğu plajlar dolup taşıyor.

  İlk olarak Siteler Mahallesi 2. Liman’da körfez gözetleme kulesinin yanındaki bölgeye konulan 48 adet hasır şemsiye ve çöp kutularından sonra, Bölge Trafik Amirliği’nin yanına, Altıevlere, Yalı Mahallesi ve Maltepe sahilindeki üç ayrı bölgeye daha hasır şemsiye yerleştirildi. İzmirlilerin metropol içinde serinlemek için tercih ettiği en yakın plaj unvanına sahip olan Siteler’deki plajda ayrıca özel olarak soyunma kabinleri ve tuvaletler de inşa edildi.

  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Yaptığımız çalışmalar tamamen insana yöneliktir. Halkımızın rahatlıkla denize girebilmesi için sahil şeridinde beş ayrı bölgeye hasır şemsiyeler koyduk. Güzelbahçeli kardeşlerimizin denize girmek için uzak mesafelere gitmelerine artık gerek yok” diye konuştu.
  İnce, plajların belli aralıklarla temizlendiğini belirterek “Halkımızdan tek ricam var çevreyi temiz tutmalarıdır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı