« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güzel ve çirkin

MANİSA’da güzel bir hava var. Ancak bir o kadar da çirkin olan bir zemin.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

İki takımda çok istekli ve bol pozisyon izliyoruz. İlk yarıda nefis de bir gol var. Golü Trabzonspor’dan bekliyorduk ama Akhisar’dan geldi. Malouda çok net bir pozisyonu cömertçe harcarken, Bruno o kadar cömert davranmıyor. Gerçekten de hazırlanışı ve son vuruşu ile mükemmel bir gol izledik. Avrupa’da stresi ve temposu yüksek maçların ardından lige dönmek o kadar da kolay değil. Ancak Trabzonspor Kukesi ve Rizespor maçlarına göre çok daha istekli. Tek eksiği ise gol.

Volkan isteksiz

Henrique çok çalışıyor, iyi mücadele ediyor ama ona forvette ayak uyduracak oyuncu yok. Yerini yadırgayan Olcan forvete fazla destek veremiyor. Adrian ise bir ileri iki geri. Yaratıcı olması gerekirken tutuk bir görüntü çiziyor. Volkan ise hala yaşadığı olayların etkisinde ve isteksiz. Mustafa Hoca bu kadar olaydan sonra Volkan’ı nasıl ilk on birde oynattı gerçekten çok şaşırdım.

Disiplin kalmamış

İkinci yarı başlar başlamaz Trabzonspor baskısını iyice artırdı. Sağdan, soldan ve ortadan yani her bölgeden golü kovalıyor ama çoğu kez kaleciye veya direklere takılıyor. Adrian’ın isteksizliği devam edince Mustafa Hoca, Colman’ı oyuna alıyor. Volkan olayında da olduğu gibi takımda bir disiplinsizlik almış başını gidiyor. Adrian oyundan çıkarken el kol hareketleri yapıyor ve ayaklarını konuşturacağı yerde yine çenesini konuşturarak oyundan çıkıyor. Trabzonspor’da da bu sezon bu moda oldu ve ağzı olan konuşuyor.
Trabzonspor tüm hatları ile golü kovalarken ani bir kontrada kalesinde ikinci golü görünce bu kez moral olarak da çöküyor. Ne o baskı kalıyor, ne istek ne de disiplin. Neyse ki Trabzonspor’un imdadına milli ara yetişti. Çünkü daha ligin başı ve Avrupa’da da devam ediyorsun. Mustafa Hoca’ya naçizane tavsiyemiz, bazı oyuncuların uyarılması ile birlikte disiplinin sağlanması gerekir.

MAÇIN İYİSİ

Geçen sezondan çok farkı olan Bruno defansı hayli yıprattı.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Adrian, takımın 10 numarası ama hiçbir numarası yok gibi.

HAKEM: İyi bir maç yönetti ve pozisyonları çok yakından takip etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz