"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Güzel şeyler

Bütün tatsız olaylara rağmen, sevindirici şeyler de var. MHP’lilerle ilgili o kasetleri kimse onaylamadı.

Farklı siyasi görüşte olan insanlar bile tepki gösterdi. Hatta bizden beklenmeyecek kadar tavır konuldu...?Bu bir.

 ***

İkincisi... BDP destekli bağımsızların adaylığı iptal edilince, bütün ülke ayağa kalktı. BDP’yi seven sevmeyen, sağcısı solcusu, ortacısı, kim varsa herkes tavır koydu...?Ve karar düzeltildi. Büyük gelişme.

 ***

Üçüncüsü, daha da taze olay. Fenerbahçe’nin Şampiyonluğu’na kimse itiraz etmedi. Bileğinin hakkıyla şampiyon olduğunu herkes kabullendi. 17 maçta sıfır mağlubiyet, Fenerbahçe düşmanlarına bile şapka çıkarttı... Bu da büyük gelişme. Tabii, Trabzonluların gösterdikleri basiret ve olgunluk da ayrıca takdire değer.

 ***

Şimdi merakla 12 Haziran gecesini bekliyorum. Bakalım aynı olgunluğu seçim sonuçlarına saygı göstererek de sergileyebilecek miyiz? Kim kazanırsa kazansın... Yıllardır her seçimde her galibiyete bir kulp, her mağlubiyete bir kılıf bulunmuştur. Hatta hemen ertesi gün erken seçim istenmiştir. Yâni fair-play’e hasretiz. Miting meydanlarında belden aşağı her şeye alıştık ama bari 12 Haziran gecesi centilmenlik bekliyoruz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI