Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Güzel oyuna devam

F.BAHÇE akıllı oynuyor, temkinli oynuyor ve oyun disiplininden asla kopmuyor. Bunları 3-0’lık galibiyetten dolayı yazmıyorum.

Yani tabelada asılı duran 3 gol değil bunları söyleten. Fenerbahçe’de artık oyun zenginliği var. Nefis bireysel hareketler, organize gol atakları var. Oyun zenginliği açısından Fenerbahçe için Milan maçı milat oldu. F.Bahçe bu maçtan önce de kazanıyordu, goller atıyor, şampiyon oluyordu. Ama tüm Fenerbahçelilerin yürekleri ağzına geliyordu. Ne oynanan oyun, ne de alınan galibiyetler taraftarı da futbol kamuoyunu da tatmin etmiyordu.

Ve hepimiz bunun için eleştiriyorduk Fenerbahçe’yi. O günler galiba geride kaldı. Artık başka bir takım var sahada. Daum arada sırada bir takım zaafiyetler yaşasa da, Fenerbahçe futboluyla zevk veriyor artık. Ve taraftar da futbol keyfi sunan bu takıma müthiş bir ambiansla destek veriyor.

Beyaz-Lacivert

F.BAHÇE
bu maça lacivert- beyaz bir forma ile çıktı. Ve bildiğim kadarıyla F.Bahçe tarihinde -eski renkleri saymazsak- ilk kez sarı lacivert olmayan bir formayla maçı tamamladı. Eleştirmek için değil, alışamadığım için yazma gereği duydum. Forma demişken bir not daha.. Okurlardan çok eleştiri geliyor, sarı lacivert formanın laciverti siyaha çalan koyulukta. Buradan iletmiş olayım.

F.Bahçe Showroom

MALATYA
ilk yarıda 2 gol yedi ama iyi mücadele etti. Hep söylerler, ‘Anadolu takımları diğer maçlarda böyle performans göstermiyor’ diye. Aslında bunun nedeni basit: Fenerbahçe futbolun Showroom’u yani vitrini haline geldi. Özellikle F.Bahçe karşısında daha çok gayret sarfedilmesinin ve performansların ikiye katlanmasının nedeni bu.

Moda slogan

MAÇ
kaybeden takımın seyircisi tahammülünü daha sezon başında kaybediyor. Her yenilgi sonunda ya yönetime, ya da teknik direktöre istifa çağrıları yapılıyor. Malatyalılar da modaya uydu ve 3. golün ardından, ‘En büyük taraftar, futbolcular sahtekar’ diye slogan atmaya başladı. Teknik adamların görevlerine bu kadar kolay son verilen ve tahammülün yitirildiği bir lig, futbol adına çok kötü bir görüntü değil mi?

Maçın 3 adamı

1- Serkan 2- Mehmet Yozgatlı 3- Tuncay
X