Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Güzel olmayana yer yok

  hurriyet.com.tr
  17.11.2009 - 12:31 | Son Güncelleme:

  Bu arkadaşlık sitesi, "yakışıklı" ya da "güzel" bulmadığı kullanıcıları üyeliğe kabul etmiyor.

  İnternet üzerinde bulunan birçok site, çok farklı amaçlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Ancak bir adres var ki, ona üye olabilmek için ya çok yakışıklı olmanız ya da çok güzel olmanız gerekiyor.

  "Güzel" bulduğu insanları üye olarak kabul eden arkadaşlık sitesi Beautifulpeople.com'un yetkilileri, siteye üye olmak isteyenlerin öncelikle bir adet fotoğrafı kendilerine göndermesi gerektiğini ifade ederken, diğer yandan bu fotoğrafın diğer üye kullanıcılarca oylandığını ve "güzel" bulunduğu taktirde üyelik işleminin tamamlandığının altını çizdi.

  2002 yılı itibariyle İskandinav ülkesi Danimarka'da kurulan ve üyelik esasları belirli sınırlamalara tabi olan adrese kayıt olmak isteyen kullanıcıların neredeyse 2 milyonunun üyelik talebinin reddedildiği belirtilirken, sadece 360 bin dolayında üyelik talebinin onaylandığına vurgu yapıldı.

  Siteye kabul edilen üyelerin profil bilgilerine bakıldığında da ilginç bir tablo ortaya çıkıyor. Siteye kayıt olmak için başvuru yapan Norveçli kızların %76'sı siteye kabul edilirken, İsveç'te bu oran %65 olarak ortaya çıktı. Ruslar ise %44 oranıyla İskandinav ülkelerinin hemen ardından geliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı