ANKARA HABERLERİ

Güzel adayı Merve’nin en özel doğumgünü

Hürriyet Haber
20 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 19 Aralık 2009 - 20:25

Ankara Kızları Güzellik Yarışması’nın 20 finalistinden birisi olan Merve Ecem İlhan, final günü olan 27 Aralık’ta iki ayrı heyecanı birlikte yaşayacak. Çünkü 27 Aralık aynı zamanda Merve’nin doğumgünü.

Hürriyet Haber

TED Koleji öğrencisi olan Merve Ecem İlhan, iki yabancı dil biliyor. Müzik ve tiyatro ile iç içe bir yaşamı olan Merve, jazz ve rock gruplarında solistlik yapıyor, tiyatro ve sporla da yakından ilgileniyor.

Merve Ecem İlhan

? Ülkeyi sen yönetseydin ilk neyi değiştirirdin?
? Ülkemizde şuan da mevcut olan Kürt sorununu. Terörün bir son bulmasını isterdim. Atatürk’ün değişiyle temennim “yurtta sulh, cihanda sulh”, herkesin barış içerisinde olmasını, bütün milletlerle barış içinde olmayı sağlardım.
? Gazeteci olsaydın en çok kiminle röportaj yapmak isterdin?
? Yaşadığımız tarihe bakılırsa terör örgütünün başıyla, geçmiyte bir gazeteci olsaydım Atatürk ile yapmak isterdim.
? Örnek aldığın bir kadın var mı?
? Bu hangi açıdan bakacağımla ilgili. Mahkemelik açısından bakıcak olursam Victoria Secret mankenlerinin sahne içerisinde ki şirinlik ve sempatiyle kendim için bir örnek duruş gösterebilirim. Onun dışında hep kendimi örnek göstermek her konuda temennim olmuştur.
? Hangi ünlü olmak isterdin?
? Kimse olmak istemezdim. Ben, ben olmak isterdim,kendi tarzım ve duruşumla.
? Sence tarihte kadın kahraman sayısı neden az?
? Ataerkil bir toplum düzeninden sonra tarih boyunca görülen emek gücünün baskın olması ve ülkemizde de bu durumun geçmişe dayanması, şuan ki toplum biçimini mutlaka etkiler.Ülkem için konuşacak olursam, Doğu’daki kızlarımızın okutulmaması, yeterli çağdaş bir düzenin oluşturulmaması bu duruma engel olan baş etmenlerdir.

Doğumgününde kıyasıya yarışacak

Sezen Sözeri

? Tercih imkanın olsa, dünyanın hangi şehrinde yaşamak isterdin?/images/100/0x0/55eb6881f018fbb8f8bf2c53
? Yine Türkiye’de yaşamak isterdim çünkü dünyanın en güzel ülkelerinden biri olduğunu düşünüyorum. Özellikle geçmişi ve konumu itibariyle yaşamak için vazgeçilmez bir şehirdir.
? Hangi ünlü olmak isterdin?
? Yine kendim olmak isterdim. Herkesin içinde farklı bir ruh vardır. Zaten içimizde var olan bu ruh kişiyi “ben” yapar. Buna bağlı olarak, ben de kendimi örnek göstermek istiyorum.
? Gazeteci olsaydın en çok kiminle röportaj yapmak isterdin?
? Küçüklüğümden beri içimde var olan oyunculuk ruhuma bağlı olarak eskiden beri filmlerini beğeniyle izlediğim Filiz Akın’la aramızda sıcak bir röportaj geçmesini isterdim.
? Örnek aldığın bir kadın var mı?
? Madonna, kendini tüm dünyaya kanıtlamış bir isim olduğunu düşünüyorum. Herkes tarafından takdir edilen ve yaptığı işle yetinmeyen, kendini sürekli yenilemesinden dolayı benim için büyük bir idoldür.
? Seni sanat mı tatmin eder şöhret mi?
? Sanat daha çok tatmin eder çünkü şöhretin sanatı beraberinde getirdiğini düşünüyorum. Şöhret gelip geçicidir. Sanat ise bir duygu yoğunluğudur, kişinin yeteneğini görebildiği bir araçtır.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Güzel adayı Merve’nin en özel doğumgünü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı