Ege Haberleri

  Güvercinler Srebrenitsa için uçtu

  İZMİR (DHA)
  14.07.2015 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Avrupa’da, İkinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen, 8732 vatandaşın katledildiği Srebrenitsa’daki katliam 20. yılında Buca’da düzenlenen tören ile anıldı.

  Adatepe Mahallesi’ndeki Srebrenitsa anıtı önünde düzenlenen törene Başkan Piriştina’nın yanı sıra İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, Balkan dernekleri temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ile çok sayıda Bucalı vatandaş katıldı.

  Güvercinler Srebrenitsa için uçtu

  Anma töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Bizler çok yakın bir tarihi unutması, yaşanması, anlatılması çok güç bir dönemi lanetlemek için toplandık. Bu katliamı yaşayanları anlamamız, empati kurmamız, acılarını dindirmemiz mümkün değil. Ama üzerimize düşen bu katliamı unutmamak ve unutturmamaktır. Buca bunu en iyi şekilde yapmış ve yapmaya devam edecektir. Ben bu soykırımda yakınlarını kaybetmiş aramızdan ayrılmış tüm hemşerilerime baş sağlığı diliyorum ve onları buradan dualar gönderiyorum. Bizler her zaman her türlü canlıya, bitkiye, hayvana, insana yapılan şiddeti kınayacağız, lanetleyeceğiz" diye konuştu.

  Güvercinler Srebrenitsa için uçtu

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, konuşmasının ardından anmaya katılanlarla birlikte barış, özgürlük ve hoşgörü için güvercin uçurdu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı