Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güvenlik önlemlerinin İngiltere'ye maliyeti ağır

  ANKA
  15 Ağustos 2006 - 17:56Son Güncelleme : 15 Ağustos 2006 - 17:56

  İngiltere’nin verdiği terör alarmı sonrasında geliştirdiği tedbirleri kalıcı hale getirmeye çalıştığı iddia edilirken, bu önlemlerin şirketlere yüzde 400’e varan maliyetler getirdiği ifade edildi.

  Financial Times’ın haberine göre, İngiltere, son günlerde yaşadığı güvenlik alarmı ve açıklarını gerekçe göstererek, kamu alanlarında ve özellikle hava limanları çevresinde yoğunlaştırdığı ve çeşitlendirdiği güvenlik önlem ve uygulamalarını kalıcı hale getirmeye çalışıyor.

  Gazeteye göre, “Terörist tehditin henüz sona ermediğini” belirten İngiltere İçişleri Bakanı John Reid’ın yanı sıra, BAA CEO’su Tony Douglas da havaalanlarındaki yeni güvenlik uygulamalarının ne kadar devam edeceğini bilmediğini açıkladı. Ulaştırma Bakanı Douglas Alexander’ın silahlı kuvvetlerden BAA’ya yardımcı olmasını istediği de kaydedildi.

  Son güvenlik uygulamalarının BA gibi havayolu şirketlerinin de içinde bulunduğu havayolu şirketlerine ek maliyetler getirdiği belirtildi. Haberde ayrıca, havaalanı operatörlerinin yeni güvenlik uygulamalarının kendilerine yüzde 400 oranında ek maliyet getirdiğini ifade eden cümlelerine yer verildi. (ANKA)
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı