Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güvenlik kamerasında kumarhane çatışması

  08 Şubat 2007 - 00:00Son Güncelleme : 08 Şubat 2007 - 12:02

  KKTC’de, 20 Aralık 2006 tarihinde iki kişinin öldürüldüğü kumarhane baskının görüntülerini Hürriyet ele geçirdi.

   VİDEO-1: İŞTE BASKIN

   VİDEO-2: YAŞAR ÖZ'ÜN ADAMI BÖYLE REHİN ALINDI

  Ankara’lı Kürt Ahmet’in oğlu Melih Turgut ile Yaşar Öz’ün sahibi olduğu iki kumarhanenin çalışanları arasında yaşanan silahlı çatışmada Öz’ün Musa Çakmak ve Hüseyin Dönmez isimli iki adamı ölmüş, olayla ilgili İdris Melih Turgut’un da aralarında bulunduğu toplam 9 kişi tutuklanmıştı. İşte otel kameralarının saniye saniye kayda aldığı görüntüler:

  ÖZ’ÜN ADAMLARI BAŞLATIYOR

  Yaklaşık 50 dakikalık iki ayrı kamera kaydının bulunduğu görüntülerde olayın fitilini Öz’ün adamları ateşliyor. İki adamıyla kumarhaneye gelen Melih Turgut, Yaşar Öz’le restaurant bölümünde sohbete başlıyor. Öz’ün adamları güvenlik için önlem alıyor. Yaklaşık 30 dakika sonra, Turgut’un adamı Necdet Kaan Kanmaz’ın önü Yaşar Öz’ün bir adamı tarafından kesiliyor ve tartışma başlıyor. Tartışmaya Öz’ün başka bir adamı katılıyor, oyun oynayan Turgut’un diğer adamı Akın Ulu tartışmayı yatıştırmak istiyor.

  TURGUT SİLAHINI ÇIKARIYOR /images/100/0x0/55ea64bff018fbb8f87d0911

  Oyun salonunda birşeyler olduğunu gören Öz’ün adamları salona koşuyor. Öz ile Turgut’ta salona gidiyor. Yaşar Öz kavgaya müdahale etmiyor, Melih Turgut ise ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Öz, kısa süre sonra salondan çıkıyor. Adamının dövüldüğünü gören Turgut, yardımına koşarken belinden de silahını çıkarmaya çalışıyor. Yerde boğuşan grubun içinden bir el silah sesi duyuluyor. Turgut, silahıyla iki el ateş ediyor. Kanmaz’ı dövenlerden üçü kaçıyor.

  CİNAYET ANI

  Kaan Kanmaz belinden silahı çekiyor, namluya mermi veriyor ve aralarından sıyrıldığı iki kişiden birisine ateş edip Turgut’un yanına koşuyor. Turgut bu arada, Öz’ün bir adamını ensesine dayadığı silahla rehin alıyor. Kendisine siper aldığı adamı ile salona doğru ilerleyen Turgut, burada rastgele iki el ateş edip yanına gelen adamları ile otelden kaçıyor.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 106 Yorum }
  • Kerem Beyaz 8.2.2007 11:42:59
   Bu tür oluşumlar, bir çok devletin başına bela olmuştur.<br>Amerika bu süreci 1900 lü yılların ilk yarısında yaşamış ve hepsini temizlemişti.Hatta bazılarını yaptıkları suçları kanıtlayamayınca, vergi suçundan içeri tıkmıştı.<br><br>Bu insanlar şimdi Türkiye de, uslu durmazlar.<br>Bunlarla her babayiğit te uğraşamaz.<br>Üzerine topluca gitmek gerek.<br>Devlet olarak top yekün.<br><br>Yoksa tek tek kahramanlar çıkıp,<br>bunlara karşı yapacağı bir iki operasyonla olsa olsa gıdıklanırlar.<br>Belki güle güle ölürler.
  • Mustafa Turan 8.2.2007 11:25:07
   Bu insanlar kimdir ve kimler tarafından korunmaktadırlar ki kumarhane işletebiliyorlar ve en önemlisi de hayatlarını hiç bir şey olmamış gibi sürdürebiliyorlar. Hala derin devlet yok diyenlere selam!
  • nayil kabak 8.2.2007 10:46:26
   BU VATANI 74 YILINDA ALIRKEN;NE ŞEHİTLER VERDİK.ŞEHİTLİKTE<br>YATMAKTADIRLAR. ŞEHİT ELBİSELERİ, AİLESİNE YAZDIĞI MEKTUPLAR, ŞEHİT MÜZESİNDEDİR. ONLAR RUHUNA SAYGILI OLALIM. KIBRIS İÇİN BİZE AB ALMIYORLAR ANLAYIŞLI OLALIM. YETİMLERİN HAKKINI HER YIL TÜRKİYE MİLYON DOLAR VERMEKTEDİR. DAYANIKLI OLALIM. AMA NELER OLUYOR KIBRISTA HAYRETLE SEYREDİYORUZ. KIBRIS ŞEHİDİMİZ KARAOĞLANOĞLU.. VE KIPRIS FATİHİ KARAOĞLAN RAHAT YATAMIYORLAR<br>MEZARLARINDA.. AMA NELER.. NELER OLUYOR KIBRISTA HAYRETLE SEYREDİYORUZ...
  • Ethan Bayer 8.2.2007 10:16:03
   Daha oncede Dedeman ailesinin bir ferdini sozde 'kaza kursunlari' ile olduren, sehir eskiyasi bir Kurdun ona ozentili oglu bir yanda, diger yanda en agir suclardan 19 yil ceza yemis, tum suclari kesinlesmis bir sahis olmasina ragmen yinede kendisine 'Casino' isletme lisansi verilmis bir 'mafiavari' sahis. Herkez bir 'derin devlet' muhabetindeyken, o derinligin sagladigi imkanlarla bunlar tum kanunsuzluklarini 'sig' bir sekilde alenen yapabiliyorlar.
  • şükrü aslan 8.2.2007 08:57:06
   AKLIMA KURTLAR VADİSİ GELDİ NEDENSE... AMA BUGUNDE TAM GUNU DİMİ...BİZİM MEDYA BUNLARI ELEŞTİRİRKEN DÜN TÜM ANA HABER BULTENLERİNDE BU GÖRÜNTÜLER VAR DI.. KURTLAR VADİSİ HİÇ DEĞİLSE KURGU
  • Seçkin Bayraktar 8.2.2007 08:22:52
   Ben Ayberk arkadaşımıza katılıyorum,halının altında pislik varsa o pislik halıyı kaldırıp alana kadar orda kalacaktır.<br>Bence kumarhane olsun ama ipini koparan gidemesin.
   
  HaberlerNecmi AkmanManisaAhmetli İlçesiEren DerdiyokKasımpaşaBeşiktaşMario Gomez