Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Güvenlik İlker’e emanet

Gökhan-Nurdan Yüzbaşıoğlu çifti, Miami’de restoran-cafe ve bar-club açmaya hazırlanıyor.

Çift, bir süre önce Miami’nin en işlek caddesi Collins Avenue’deki Le Catelina Otel’in room servisi ile cafe, restoran ve barlarının işletmesini 10 yıllığına aldı. Otelin altındaki 600 metrekarelik alanı club yapmaya karar veren Gökhan Bey, birlikte çalışmak için Antalya’daki Hillside Su Otel’in müdürü Aydın Samanlı’yla anlaştı. Geçtiğimiz hafta Samanlı ile birlikte Amerika’ya giden Yüzbaşıoğlu, ayrıca Miami’de yaşayan İlker İnanoğlu’na kapı güvenliğini ve iç güvenliği teslim etti, sevgilisi Güzide Duran’a da club’ın içindeki Privite bölümün sorumluluğunu verdi. Gökhan Yüzbaşıoğlu bununla yetinmeyip, uzun süredir New York’ta yaşayan Seben Koçibey’i de kadrosuna dahil etmiş. Koçibey, club bölümünde barmaid’lik yapacakmış. Kızları Kayra’yı da önümüzdeki ay Amerika’ya götürecek olan Nurdan-Gökhan Yüzbaşıoğlu’nun yeni mekanı, Miami’ye giden Türklerin ilk adresi olacağa benziyor.

İster çift olun ister yalnız

İzzet Çapa’nın sahibi olduğu mekanlarda Sevgililer Günü için özel mönüler, ekstra eğlenceler ve sürprizlerle dolu geceler hazırlandı. Ali Sayar’ın işletmeciliğini yaptığı Levent’teki People, 14 Şubat için özel olarak dekore ediliyor. Mekanda ilk kez canlı müzik de yapılacak ve cemiyet hayatının Bodrum’dan tanıdığı Bülent&Betül ikilisi sahne alacak. Şef Gazi Ateş’in ‘çikolotalı aşk’ tatlısından mutlaka tatmanızı önerdiği, Sayar’ın kadınlar için ilginç sürprizler hazırladıklarını söylediği mekanda, kişi başı her şey dahil 90 YTL. Harbiye’deki 34,5’ta ise Sevgililer Günü 11 Şubat akşamı kutlanacak. Pera Palas Oteli’nin karşısındaki Cahide ON5’e gelince... Burada 14 Şubat’a özel şovlar var. Özellikle tatmanız istenense, kalp şeklindeki çikolatalı sufle... Nişantaşı’ndaki Centro’da da hazırlıklar tamam. Orada yiyeceğiniz romantik bir yemeğin bedeli, iki kişi 130 YTL... Bu özel günde yalnız olanların tercihi ise Asmalı Ziya olacak. Çünkü tüm bekarlar burada toplanıyor! Gece Miami’den İstanbul sahnelerine transfer olan Batu’nun şarkılarıyla renklenecek.

Uzakdoğu’ya hayranmış

Ablası Bilge Öztürk ile Tarkan’ın aşk yaşamaya başlamasından beri ‘Tarkan’ın baldızı’ olarak anılan Berna Öztürk, artık yaptığı işlerle kendinden söz ettiriyor. Tiyatro sahnelerinde boy gösteriyor, film ve dizilerde rol alıyor, DJ’lik yapıyor. Farklı tarzı ile dikkat çeken Öztürk’ün Uzakdoğu kültür ve felsefesine hayranlık duyduğu da kısa süre önce ortaya çıktı. Koluna yaptırdığı dövmede de bu hayranlığı gözler önüne seren Berna Öztürk, en kısa zamanda Uzakdoğu seyahatine çıkacağını söylüyormuş. Öncelikle Hindistan’ı görmek istediğini belirten Öztürk, daha sonra da Malezya, Singapur’a gitmek istiyor...

Tedbir alışverişi

Vatan Şaşmaz ile nişanlısı Nergis Mizanoğlu, geçtiğimiz gün Akmerkez’de alışverişteydi. Ancak birçoğunun aksine onlar giyim kuşam için değil, mutfak alışverişi için çıkmışlardı dışarı. Akmerkez’in içindeki Macro’ya giren sevgililer poşetler dolusu yiyecekle ayrıldılar oradan... Çift, kar yağışı nedeniyle tedbir almak istemişti çünkü... Yağışın artması halinde evden çıkmak zorunda kalmak istemediklerini söyleyen çift, Nergis’in bir aydır eşi Rabia Hanım’la Miami’de olan ve geçtiğimiz gün İstanbul’a dönen ağabeyi Fuat Mizanoğlu için de alışveriş yaptığını söyledi.

İkinci bebek heyecanı

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Burak Elmas ile eşi Yelda Hanım, geçtiğimiz akşam Tepebaşı’ndaki Asmalı Ziya’daydı... Oğulları Raif’i dadıya bırakıp baş başa eğlenmeye çıkan çift, şu sıralar çok mutlu. Çünkü 5 aylık hamile olan Yelda Elmas, haziran ayında bir kız bebek dünyaya getirecek.

Divan’da Rezervasyon şart

Elmadağ Divan Otel, sevgililer günü hazırlıklarını tamamladı. Canlı müzik ve piyano eşliğinde sevgilinizle unutamayacağınız bir gece geçirmek istiyorsanız, sınırlı sayıdaki yer için önceden rezervasyon yapmanız tavsiye ediliyor. Kişi başı 45 YTL olan buradaki kutlamaya, Divan Otel’i aile yadigarı olarak gören Semahat Arsel de katılacakmış söylenenlere göre...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI