Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güvenlik cemberi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

24. Avrupa Yüzme Şampiyonası öncesi sıkı güvenlik önlemleri alındı. Uydu sistemiyle izlenecek olan şampiyonada SAS komandoları da görev yapacak.

22 Temmuz Perşembe günü İstanbul Ataköy Yüzme Havuzu'nda başlayacak olan 24. Avrupa Yüzme Atlama ve Senkronize Şampiyonası'nın orginizosyonunda görev alan kişilerin katıldığı dünkü basın toplantısında her konuda bilgi verildi. AIPS Başkanı Togay Bayatlı'nın yönettiği toplantıda konuşan Yüzme Federasyona Başkanı Haluk Toygarlı, ‘‘Yeni bir sistemle havuzun 10 Km. yanındaki alanda uydu sistemiyle güvenlik kontrolü yapılacak. Kumburgaz'da yapılacak uzun mesafeli yarışmalarda SAS komandoları görev yapacak’’ dedi.

Organizasyon komitesi üyesi ve Yüzme Federasyonu Asbaşkanı Vedat Akgün, şampiyonaya 43 ülkeden 995 sporcu, 400 gazeteci'nin katılacağını, Eurosport'un 16 dilde canlı yayın yapacağını Alman ZDF, İtalyan RAI ve CNN'in şampiyonayı Avrupa ve dünyaya yayınlayacağını söyledi. Her türlü güvenlik önlemlerinin alındığını ve çok sayıda sivil ve resmi polisin görev yapacağını belirten Akgün, ‘‘1 Ağustos'a kadar İstanbul, dünyanın başkenti olacak’’ dedi. Öte yandan TRT, şampiyonayı 24 kamera ile izleyecek ve yaklaşık 300 milyon sporsevere ulaşmasını sağlayacak.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler