KIRŞEHİR HABERLERİ

"Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar" projesi

AA / Serkan Güner
28.02.2016 - 12:03Son Güncelleme :
AA / Serkan Güner

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, kavşaklarda ve trafik ışıklarının olduğu yerlerde yayalara uygulamalı eğitim verdi.

Ekipler, "Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar" projesi kapsamında yayalara trafik düzeni ve güvenliği açısından zorunlu olan trafik işaretleri ile ilgili duyarlılığı artırmak amacı ile uygulamalı çalışma yaptı.

Kent merkezinde bulunan ışıklarda ve işlek kavşaklarda, yayaların trafik ışıklarına olan dikkatinin artması, yayaların karşıdan karşıya geçişleri, trafik ışıkları ile ilgili olarak uymaları gereken kurallar, kontrolsüzce yola çıkılmaması, güvenli geçiş ve çevre güvenliği konularında bilgi veren ekipler, yayalarda bilinç oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim çalışmasında vatandaşların can ve mal güvenliği açısından trafik kurallarına uymaları ve kural ihlalleriyle karşılaştıklarında 155 Polis İmdat hattına bildirmeleri konusunda da uyarılar yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden "Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar" projesi haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı