Eğitim Haberleri

  Güvenli okul için çalışacaklar

  Hürriyet Haber
  24.12.2014 - 15:49 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de güvenli okul, siber güvenlik, deprem ve yangın güvenliği konularında bilinci arttırmak için Türkiye’den bir üniversite ve ABD’nin önemli güvenlik akademisi ve bir güvenlik şirketi ile işbirliği yaptı.

  Bahçeşehir Üniversitesi’nin, ABD’nin güvenlik akademisi olan John Jay College ile yapacağı işbirliği kapsamında okul ve kampüslerde yaşanan şiddet ve madde bağımlılığı konusuna çözüm aranacak. John Jay College Güvenlik Yönetimi bölüm başkanı Charles Nemeth ve diğer yetkililerle görüşmeler yapan Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü Osman Öztürk, ABD’de okul ve kampüslerde meydana gelen madde bağımlılığı ve şiddet olayları başta olmak üzere bu tür olayların Türkiye’de de yaşanmaması için şimdiden ortak çalışmalar ve araştırmalar yapılmasının geleceği daha güvenli kılacağını belirtti.
  Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi ve CSG-City Security Group, Türkiye’de okulların daha güvenli bir okul ikliminde eğitim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için ‘Güvenli Okul Akreditasyon Projesi’ başlattı.
  KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ile de ortak çalışmalar yapılarak Kuzey Kıbrıstaki okullar da araştırmalar yapılacak. Yapılacak eğitim ve denetim çalışmaları ile okulların eksiklikleri giderilecek ve akredite edilerek daha güvenli bir okul yaşamı oluşturulacak. Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel Türkiye’de akademik başarının yükselmesi, ve olası sorunların öngörülerek önlenmesi için devletin yanında üniversitelerin de etkin olmaları gerektiğini söyledi. BM Küresel Eğitime Katkı Ödülü alan Enver Yücel, evrensel anlamda eğitime katkı vereceklerini ve işbirliğini daha da geliştireceklerini belirtti.
  John Jay College ile Türkiye’de güvenlik alanının değişik parametrelerinde işbirliği yapılarak, ortak sertifika programları yapılacak.
  Ayrıca okul güvenliği alanında çalışmalar yapan CSG-City Security Group, New York’un en önemli güvenlik şirketlerinden olan Global Security Group ile de ortak eğitim ve işbirliği programları gerçekleştirilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı