Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güvenimizi kazandık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Turhan Sofuoğlu, futbolcularının iyi yolda olduğunu söyledi

20 haftada 3 ayrı çalıştırıcı ile görev yapan sarı lacivertlilerin maçlarda konsantrasyon eksikliği yaşadığını hatırlatan Fenerbahçe Teknik Direktörü, ‘‘Artık tek hedefimiz var. Tüm maçları kazanarak 42 puan toplamalıyız’’ dedi.

<ı>Hep güleceğiz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu, takımının bundan sonraki tek hedefinin 14 maçta 42 puan toplamak olduğunu söyledi. Sofuoğlu, Altay maçının son dakikasında gelen galibiyet golünün futbolculara bir çok şey kazandırdığını hatırlatarak, ‘‘Artık hep güleceğiz’’ dedi.

<ı>Doğru yoldayız

Sakatların ve Afrikalı futbolcuların kadroya girmesiyle rahatladıklarını dile getiren Sofuoğlu, ‘‘Tek sıkıntımız kendimize güvenimizdi. Taraftarın sabırsızlığına saygı gösteriyoruz. Ama bizler de sahada kazanmak için mücadele ediyoruz. Futbolcularım doğru yolda’’ diye konuştu.

<ı>Kaliteli kadro

Sofuoğlu şöyle devam etti: Çok kaliteli futbolcularla çalışıyorum. Hepsi birer profesyonel. İşlerine saygı gösteriyorlar. Antrenmandaki performanslarını sahaya bir türlü yansıtamıyorlar. Konsantrasyon eksikliği çekiyorduk. Bunun en büyük sebebi 20 maçta 3 ayrı hoca ile çalışmaları.

<ı>Gençler geliyor

Bir başka sıkıntımız da sakatlıklar, cezalılar ve milli maçlar oldu. Bir türlü ideal kadro ile sahaya çıkamadık. Hep eksiklerimiz oldu. Futbolcular yan yana iki maç üst üste görev yapamadı. Bu arada gençleri kazanmaya çalıştık. Gelecekten fazlasıyla umutluyum.

Moshoeu bekleniyor

Afrika Kupası'nda Tunus'u devirerek üçüncü olan Güney Afrikalı John Moshoeu'nun yarın akşam Türkiye'ye geleceği öğrenildi. Önceki gün ülkesine giden ve ailesiyle biraraya gelen sarı lacivertli futbolcunun İstanbulspor maçına yetişeceği bildirildi.

Tayfun'a özel izin

Altay maçından sonra Teknik Direktör Turhan Sofuoğlu'ndan izin alan Tayfun dünkü antrenmana da izinli olduğu için çıkmadı. Tayfun'un özel işleri nedeniyle İzmir'de kaldığı ve bugünden itibaren takımla birlikte çalışmalara katılacağı açıklandı.

Samandıra hazırlığı

Fenerbahçe'nin Samandıra Tesisleri Perşembe günü törenle hizmete açılacak. Çim saha ve kamp merkezinden oluşan yeni tesislerin açılış kurdalesini Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün keseceği öğrenildi. Sarı lacivertli futbolcular da antrenmanı açılış gününde Samandıra'da yapacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz