« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Guti'ye kaptanlığı ben verdim

Beşiktaş'ın tecrübeli defans oyuncusu İbrahim Toraman, Siyah-Beyazlı ekipteki kaptanlık polemiğine son verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın deneyimli savunma oyuncusu İbrahim Toraman, TRT 3' te katıldığı Futbol Ateşi programında Siyah-Beyazlı ekipteki kaptanlık olayına açıklık getirdi. Takım kaptanının Guti olmasını kendisinin istediğini belirten Toraman, "İbrahim Üzülmez ile yaşadığımız olay sonrası benim kaptan olmam gündeme geldi. Ancak ben bunu istemedim. Takımın en tecrübeli ve kariyerli oyuncusu olan Guti'nin kaptan olması gerektiğini söyledim. Önemli olan , takım içinde ne kadar süre bulunduğunuz ve takıma yaptığınız katkı. Zaten takımın en eskilerinden biriyim ve saha içinde o misyonumuz devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta forma bulduğu müddetçe sahada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını vurgulayan Toraman, "Ben her bölgede iyi oynadığımı düşünüyorum. Sağ bekte oynayan biri benden daha fazla ne yapabilir ki? Ben pozitif işler yapıyorum. Diğer takımlarda 3 mevkide oynayanların yaptığı olumlu gözüküyor, övgü alıyor. Ben orta saha ve defansın sağında oynuyorum diye eleştiriliyorum. Farklı bölgelerde oynamak takım için de pozitif bir olay." değerlendirmesini yaptı.

Son dönemde Milli Takım'a seçilmeyişiyle ilgili de düşüncelerini aktaran tecrübeli oyuncu şunları söyledi: "Kendi takımında oynamayan isimler Milli Takım'a çağrılıyor. Fatih hoca ilk geldiği dönemde en az 8-10 maç oynadım. Daha sonra karşılıklı bazı sorunlar yaşandı. Hiddink'in bana karşı görüşleri de çok olumluydu. Sorunlar uzatılmamalıydı. Ben Milli Takım'ın havasını biliyorum. Önemli maçlar oynadım. Oradaki performansımı biliyorum. İki taraf içinde birtakım anlaşmazlık olabilir. Fakat insana önyargılı yaklaşmamak lazım." Türk savunma oyuncularının en önemli sorununun işlerini severek yapmaması olduğuna değinen Toraman sözlerini şöyle tamamladı: "En önemli problem severek savunma yapılmaması. Herkes gol atmayı istiyor fakat kimse isteyerek savunma yapmıyor."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz