« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Guti'nin kaptanlığı beni rahatsız etmiyor

Beşiktaş’ın sezonun ikinci yarısı öncesi Antalya’da başladığı hazırlık kampının ilk gününde, takımın ikinci kaptanı İbrahim Toraman basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Siyah Beyazlı takımın Belek’de kamp yaptığı otelde düzenlenen toplantıda tecrübeli oyuncu ilk olarak Süper Lig’in lideri Trabzonspor ile Beşiktaş arasında neden 14 puan fark olduğunu ve şampiyonluk hedefinin Beşiktaş için ne karar gerçekçi olacağının yanıtını verdi. Toraman'ın açıklamaları şöyle:

“Öncelikle 2011 yılının herkese hayırlı olmasını diliyorum. Biz bu sezona yeni transferler ve şampiyonluk hedefiyle girdik. Ancak futbolda bazen istediklerinizi gerçekleştirmeniz zaman gerektiriyor. Sezonun ilk yarısında hiç istemediğimiz puanlar kaybettik ve geride kaldık. Hedefler bitmiyor. Yeni takım arkadaşlarımız ile birlikte ligi sonuna kadar kovalamak istiyoruz. Lider Trabzonspor ile aramızda 14 puanlık bir fark ama hiçbir şey bugünden kesin değildir .Şampiyon olacak gücümüz var. Umutsuzluğa kapılmıyoruz.”

“Yeni transferlerimizden memnunuz. Bu isimlere kimsenin söyleyeceği bir şey olamaz. Kaliterinin hem saha içinde hem de saha dışında gösteriyorlar. Biz de onlara yardım ediyoruz. Türk oyunculara da güvenmek ve değer vermek gerekir. Görev verildiği zaman takımdaki Türk futbolcular da başarılı olacaklardır. Takımda kimin görev yapacağına tabi ki hocamız karar verecektir.”

“Ersan Gülüm genç ve iyi bir yolda ilerliyor. Ancak daha çok çalışması lazım. Sivok da takımımıza katıldı. Biz defans oyuncuları olarak elimizden geleni yaparak takımımıza katkı sağlayacağız. Bizim 3 tane iyi kalecimiz var. Bu isimlerde hangisinin oynayacağına hocamız karar verecek. Bazen kötü sonuçlar alındığında fatura kalecilere kesilebilir.”

“Her teknik adamın kendine göre bir tarzı ve çalışma sistemi vardır. Schuster dışarıdan göründüğü kadar soğuk değil. Antrenman da bizlerle sürekli temas halindedir. Kendi doğruları var ve bildiğini yapmak istiyor. İnandığı yolda yürüyen bir teknik adam. Dışarıdan gelen seslere kulak asamadan kendi futbolunu ortaya koymak istiyor. Biz O’nun bu tavırdan memnunuz.”

“Artık tüm maçlar zor. Sahada küçük veya büyük takım ayrımı çok kalmadı. O gün sahada kim daha çok kazanmak istiyorsa ve kim daha çok inanıyorsa o takım kazanıyor. Büyük takımlarda kalite farkı tabi ki var. Ancak büyük takımlarda takım olduğunuz zaman bu kalite farkı ortaya çıkmıyor.”

“Ben her zaman çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. En iyisini yapmak hep hedefim olmuştur. Türk bir oyuncu olarak daha ileri seviyelerde olmak istiyorum,. Bunun için de her zaman daha çok çalışıyorum.”

“Guti’nin kaptan olması beni rahatsız etmedi. Biz böyle bir kondu karar veremeyiz. Şu an için gerçekleşmiş bir durum yok. Ancak yönetimimiz böyle bir karar verirse saygı duyarım.”


Bunları da Beğenebilirsiniz