Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Guti: Sorumlu biziz

Beşiktaş'ın dün akşam UEFA Avrupa Ligi ikinci tur ilk maçında Dinamo Kiev'e 4-1 mağlup olmasının arından, bugün siyah beyazlı takımın futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve komite üyesi Cengiz Zülfikaroğlu Nevzat Demir Tesisler'inde oyuncular ile bir araya geldiler.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Sabah yapılan antrenmanın ardından futbolcularla toplantı yapan Adalı ve Zülfikaroğlu, oyuncularla son haftalarda alınan kötü sonuçların nedenlerini masaya yatırdıkları öğrenildi. Yapılan toplantıda oyuncuların kötü futbol oynadıklarını kabul ettikleri belirtilirken, bu durumun sebebini açıklayamadıkları, ancak takımın performansının artması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledikleri kaydedildi.

Toplantı da dün akşam oynanan Dinamo Kiev maçı üzerinde de durulduğu kaydedilirken, futbol komitesi başkanı Adalı'nın oyunculara şu ifadeleri kullandığı öğrenildi:

"Son haftalarda iyi futbol oynamadığınızın siz de bizim gibi farkındasınızdır. Bu durumun sebebini anlayamıyorum. Bu takımdaki oyuncular kaliteleri ve yetenekleri ile Beşiktaş'ta oynamayı hak etmiş isimlerdir. Hiç biriniz kötü futbolcu değilsiniz. Size sezonun başından bu yana her zaman destek veren taraftarımızı özellikle dün akşam çok üzdünüz. Artık performansınızı yukarı çıkarmanız gerekiyor. Bizim yapacağımız bir şey varsa hemen yapmaya hazırız. Bu taraftar sizi daha önce mağlup olduğunuzda ayakta alkışladı. Ancak üstüste gelen mağlubiyetler ve kötü sonuçlar dün akşam bazı protestolara sebep oldu. Bu protestoları ve ıslıklamaları bir daha yaşamamak sizin elinizde. Fenerbahçe derbisini kazanın ve çıkışın başlangıcını yapın."

Bu konuşmanın ardından takım adına söz alan Guti, kendilerine yapılan eleştirilerin haklı olduğunu söylerken, son haftalarda kötü oynadıklarını kabul ettiklerini belirtti. Guti'nin ayrıca "Son haftalarda yaşadığımız durumdan biz de memnun değiliz. Kötü oynuyoruz ve kazanamıyoruz. Ancak bu takımı bu duruma getiren biziz, bu durumdan çıkaracak olan da yine bizler olacağız" dediği kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler