GeriFutbol Guti bizi üzdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Guti bizi üzdü

Guti bizi üzdü
refid:18139715 ilişkili resim dosyası

Kaptanın geçen sezona iyi giriş yaptığını ama sonra beklentileri karşılayamadığını belirten Beşiktaş Başkanı, henüz takıma katılmayan Fernandes için de “4 yıllık kontratı var” dedi.

FUTBOL Federasyonu seçimleri için Ankara’da olan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, başkanlığa seçilen Mehmet Ali Aydınlar’a olan inancının tam olduğunu söyledi. Lig TV’ye konuşan Demirören, “Guti gibi bir oyuncunun Beşiktaş’ta olması bizim için önemli. Sezon başındaki performansı iyiydi ama sonra düşüşe geçmesi bizi üzdü” dedi. Futbolcuların aldığı paranın karşılığını vermek zorunda olduğunu söyleyen Beşiktaş Başkanı, yaptıkları görüşme sonrası İspanyol yıldızın bu sene daha iyi performans göstereceğine inandıklarını söyledi.

Fernandes’in kulübüyle anlaştık

Anlaşma sağlanmasına rağmen henüz takıma katılmayan Fernandes’in durumuna ilişkin olarak Demirören şunları söyledi: “Kendisini kiraladığımız zaman yaptığımız 4 senelik kontratımız var. Gittik kulübüyle anlaştık, onlarla da kontrat yaptık.

Şu an iki tarafın da kontratı var. ‘Gelmek istemiyorum’ dediği ne kadar doğru ya da fiyat artırmak mı istiyor bunları zaman gösterecek” dedi.

İstanbul’a adapte oldular

Yeni sezonda takım olma şansına sahip olduklarını kaydeden Demirören, “Geçen sezon bir adaptasyon sıkıntısı vardı. Simao ve Almeida daha sonra takıma katılmıştı. Şimdi ortamı daha iyi bilme şansına sahipler. İstanbul’a adapte oldular” diye konuştu.

Teknik direktör konusuna da değinen Beşiktaş Başkanı, şöyle konuştu: “Tecrübeli hocalarla çalışmış olan Tayfur Havutçu gibi genç bir isme  sorumluluk verdik. Zor günler geçireceğimizin bilincindeyiz. Mühim olan genç hocaların arkasında durulmasıdır.”

İnönü Stadı yıkılacak

Demirören, bir süredir yeniden yapmayı istedikleri stadı da yapacaklarını dile getirdi. İnönü Stadı’nın mutlaka yıkılacağını anlatan Demirören, “Trabzon’un, Bursa’nın stat yapımı başladı. F.Bahçe ve G.Saray statlarını yaptı. Beşiktaş’ınki de olacak” ifadesini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle