« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Guti abi pas ver"

Süper Lig’in ikinci yarısı öncesi Antalya’ya çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, bu sabah yaptığı antrenman ile hazırlıklarına devam etti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Antalya’nın Belek beldesinde yapılan çalışmaya kamp kadrosunda bulunan 29 futbolcu da katıldı. Dün ağrıları olduğu sadece koşu yapmakla yetinen Quaresma da antrenmanda yer aldı.

PORTEKİZLİLER, BREZİLYALILARI MAĞLUP ETTİ

Teknik direktör Bernd Schuster yönetiminde yapılan antrenman kondüsyon ve pas çalışması ile başladı. Daha sonra Alman teknik adam Bobo, Almeida, Quaresma, Simao, Nobre ve Ali Kuçik’i takımdan ayrı olarak çalıştırdı. Hilbert, İsmail ve Erhan’ın sağ ve sol kanattan yaptıkları ortaları gol yapmaya çalışan oyuncular birçok pozisyonda Rüştü, Hakan, Cenk ve genç kaleci Ufuk’u mağlup ettiler. Özellikle Almeida sol ayağı ile attığı vole ve rövaşata golleri ile dikkat çekerken, Simao’da sert ve isabetli şutları ile teknik heyeti memnun etti. Antrenmanın en neşeli ismi ise kamp başından buyana olduğu gibi yine Quaresma idi. Portekizli oyuncu kendisine yapılan ortaları gole çevirince büyük sevinç yaşarken, takım arkadaşlarının kaçırdıkları pozisyonlarda esbiriler yaparak çalışmanın neşe kaynağı oldu. Antrenmanın son bölümünde ise Almeida ve Quaresma oluşturduğıu grup, Bobo ve Nobre'nin yer aldığı Brezilyalılar iklisini atılan toplam gol sayısında geride bırakınca Portekzili iki futbolcu basın mensuplarına poz verdi. Öte yandan kampın ilk günüden bu yana isteksiz bir tavır içinde olan Bobo’nun sabah yapılan antrenmanda da aynı ruh hali devam etti. Takım arkadaşları birçok ortayı gole çevirirken Bobo’nun kaleyi bulan isabetli şut yüzdesi çok düşük seviyelerde kaldı.

"GUTI ABİ PAS VER" !!!

Sahanın diğer tarafında pas ve top kapma çalışmaları yapan oyuncuları arasındaki diyaloglarda dikkat çekiciydi. Oldukça sert ve mücadele içinde yapılan top kapma çalışması sırasında A2 takımından Antalya kampına dahil olan genç oyuncuların Guti’den pas isterken, “Guti Abi pas ver” diye hitap etmeleri gözden kaçmadı. Yine pas çalışmasında Fernandes’in istekli ve formda olması Portekizli oyuncunun beklentileri karşılayacağı izlenimini verdi.

Beşiktaş bu akşam saat 17.00 ve yarın sabah 10.45’de yapacağı iki antrenman ile Antalya kampını noktalayacak. Siyah Beyazlı oyuncular yarın saat 18.00’da Ziraat Türkiye Kupası’nda Manisaspor ile oynayacakları maç için Manisa’ya hareket edecekler.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler