Ege Haberleri

  Gururluyuz

  Hürriyet Haber
  26.01.2015 - 01:35 | Son Güncelleme:

  ABD Washington merkezli Brookings Institution ve JP Morgan’ın İzmir’i dünyada en iyi ekonomik performans gösteren ikinci kent göstermesi olumlu karşılandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sonucun güven ortamı ve dayanışmayla alındığını bildirdi.

  İZSU’nun Bayındır ve Selçuk’ta 9 yerleşim yerini sağlıklı içme suyuna kavuşturacak 7,5 milyon liralık yatırımın temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, törende Brookings Enstitüsü'nün İzmir'i dünyadaki 300 kent arasında en hızlı gelişen ikinci olarak göstermesini, kentte sağlanan dayanışma ve güven ortamına bağladı.

  Gururluyuz
  GÜVEN ORTAMI
  İzmir'in geçmiş yıllarda yaratılan negatif enerji sonucu girdiği durağanlıktan kurtulduğunu ifade eden Kocaoğlu, "İzmir, büyümek kalkınmak zorunda. Biz de bunun için kentin tüm dinamikleriyle çalışıyoruz" diye konuştu. Özellikle tarımın kalkınması adına seferber olduklarını ifade eden Kocaoğlu, "Hemşehrilerimizle güven ortamı tesis ettik. Etmeseydik, omuz omuza yapacak iklimi sağlamasaydık bu noktalara gelemezdik. 10 senede öyle bir kenetlenme sağladık ki, şimdi kırsalda kalkınma için, büyük adımlar atmak için yola çıktık. Aklı ve bilimi kullanıyoruz” dedi.

  KOL KOLA GİREREK
  Kocaoğlu, İzmir'in çevre yatırımlarında da önemli mesafeler aldığını söyledi, "Dünyada kalkınma hızında kentimizin ikinci olmasında bu çevre yatırımlarının payı çok büyük. Hep birlikte birbirimize inanarak, kol kola girerek kentimizin ve ülkemizin kalkınmasına bir katkıda bulunabilirsek bahtiyar olacağız" diye konuştu. Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli ve Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı da yatırımlar için İZSU ve Kocaoğlu’na teşekkür etti. Temeli atılan 170 kilometrelik şebeke ve iletim hatları tamamlanınca Bayındır’ın Yakapınar, Alankıyı, Kızılcaova, Yeşilova (Çıplakköy), Karahalilli, Furunlu ve Çırpı ile Selçuk’un Zeytinköy ve Barutçu mahalleleri daha sağlıklı içme suyuna kavuşacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı