« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gurur gecesi

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
Sahanın ortasına dev şampiyonluk kupası maketi yerleştirildi, taraftarlar, ’2007 Hedef 17’ yazılı sarı ile kırmızı renkli pankartları salladı. Havai fişek gösterisi yapıldı. Futbolcular da kupayla statta tur attı.

TURKCELL Süper Ligi’nde geri de kalan sezonu Fenerbahçe’nin önünde son hafta şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, kupasına Ali Sami Yen Stadı’nda kavuştu. Kupa töreni nedeniyle Ali Sami Yen Stadı adeta bir karnaval yerine çevrilirken, sarı kırmızılı kulübün 16. kez müzesine götürmeyi başardığı kupayı Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, kulüp başkanı Özhan Canaydın ve takım kaptanı Hakan Şükür’e verdi.

2007 hedef 17

Kupa töreni için Ali Sami Yen Stadı’nın zemini üzerinde "2007 Hedef 17" yazıları bulunan dev sarı-kırmızı bayraklar yer alırken, orta sahada ise yüzlerce sarı kırmızı balon gökyüzüne bırakıldı. Sahanın ortasına dev şampiyonluk kupası maketi yerleştirilirken, yapılan anonslarla da taraftarlar, kendilerine dağıtılan ve üzerinde ’2007 Hedef 17’ yazılı sarı ile kırmızı renkli pankartları salladılar. Ali Sami Yen Stadı’nda başlayan havai fişek gösterileri esnasında, futbolcular da kupa ile birlikte tribünleri gezdiler.

İlk kupa PAF’a

Cimbom’un 16. kez müzesine götürdüğü lig şampiyonluğu kupasının töreninde kulüp eski ikinci başkanı Ergun Gürsoy ile başkan yardımcısı Adnan Polat sahaya el ele geldi. Ayrıca, taraftarların, ’Büyük başkan buraya" tezahüratları üzerine de Özhan Canaydın, orta sahaya kadar giderek sarı-kırmızılı taraftarları selamladı. Bu arada geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan PAF takımına kupayı Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lutfi Arıboğan verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz