Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gurur duydum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Maç öncesi en ufak bir endişem yoktu. Hep soranlara da şunu söyledim: ‘‘G.Saray çok formda. Mücadele güçleri yüksek’’ dedim. ‘‘Bu maçtan alacağı en kötü netice berberlik olur’’ dedim. Doğrusu maçı G.Saray kazanmalıydı. Kaleci Peruzzi'nin kırmızı kart gördüğü pozisyonda Hakan Şükür golü atıyordu. Daha önce de Hasan Şaş gene B.Hakan ve Hagi boş kaleye topu dışarı vurdular. G.Saray'ın golü geliyorum diyordu. Ama ne yazık ki, defansımızın yaptığı yanlış bir adam markajında Juventus hiç de haketmediği golü attı ve 1-0 da öne geçti. Haa, sonra G.Saray dış sahalarda izlediğim futbolunu oynamaya başladı. Böyle bir maçı bir kez daha M.United karşısında izlemiştim. Herkes farklı kaybedecek G.Saray derken, hatırlayacaksınız, M.United son dakikada beraberliği yakaladı.

Dün de böyle oldu. Maçın haklı galibi G.Saray'dı. Hagi'nin yaptığı gereksiz bir faulden yan topta üç defans oyuncumuz arasından Juventus beraberliği sağladı. Bu, G.Saray'ın hakkı değildi. Mücadele gücü, Juventus gibi İtalya şampiyonunun karşısında oynadığı ve İtalyan seyircilerin bile hayretle ama beğenerek alkışladığı G.Saray dün akşam Torino'dan galip ayrılmalıydı.

Neyse, tabii ki puanlı maçlarda netice çok mühim. Ama bizim G.Saray eğer İtalya şampiyonunu böyle sürklase ediyorsa, istatistiklere göre topu en çok ayağında tutan takım G.Saray, daha çok pozisyona giren takım gene G.Saray'sa, bu takıma iki gol atıp pek çok gol pozisyonuna da giriyorsa bu takımla yalnız G.Saraylılar değil, Türkiye gurur duymalı.

<ı>GERÇEK GALİP CİMBOM

G.Saray'da Popescu, Filipescu, B.Hakan ve Ümit'le Okan takımın en iyileriydi. Ancak, kötü oynayan hiç yoktu. Diğerleri de görevlerini yaptılar. Ve G.Saray'ın tarihe geçecek bir maçını Torino sahasında ortaya koydular. Ben dün akşam gurur duydum. Kaybetseydik de gene gurur duyardım. Üstelik bir de puanla dönüyoruz. Maçın süper bir orta hakemi ve iki tane de yan hakemi vardı. Öyle rakip Juventus'muş, Torino'da oynanıyormuş falan hiç umurunda değildi. Gördüğünü çaldı ve maçın kahramanlarından da bir tanesiydi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler