SİVAS HABERLERİ

Gürün'de sulama kanalının patlaması

AA / Hulusi Semiz
25.02.2016 - 11:34Son Güncelleme :

- Gürün Belediye Başkanı Çiftçi, incelemelerde bulundu

AA / Hulusi Semiz

SİVAS (AA) - Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Bahçeiçi Köyü Yusuf Dede Mesire alanı civarında patlayan Gökpınar-Darende sulama kanalında incelemelerde bulundu.

Bahçeiçi Köyü Muhtarı Arif Koca ile alanda inceleme yapan Çiftçi, kanalın patlamasıyla suların çevreye büyük zarar verdiğini belirterek, "Gökpınar - Darende sulama kanalının patlamasıyla su yatağındaki tarım arazileri büyük zarar görmüş ve geçtiğimiz yıl kullanıma açılan Yusuf Dede Mesire alanımız kullanılamaz hale gelmiştir" dedi.

Belediye olarak her zaman vatandaşların yanlarında olduklarını vurgulayan Çiftçi, "Dileğimiz ve temennimiz böylesi felaketlerin bir daha yaşanmamasıdır" diye konuştu.

Çiftçi, patlama sonrası can kaybının yaşanmamasının en büyük tesellileri olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Gürün'de sulama kanalının patlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 11 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürün'de sulama kanalının patlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı