Gündem Haberleri

  Gürültü çıldırtıyor

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya Çevre Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümlerde gürültü kirliliğinin kenti yaşanmayacak hale getirdiği ortaya çıktı.

  ANTALYA'da her geçen gün artan araç sayısı insanları gürültüsüyle boğuyor, kenti yaşanmayacak hale getiriyor. Çevre Müdürlüğü tarafından kent merkezinde cadde ve kavşaklarda yapılan ‘‘Gürültü Düzeyi Ölçümü’’ ile en gürültülü bölgeler tespit edildi. Trafiğe kayıtlı yaklaşık 300 bin motorlu taşıtın bulunduğu kentte en gürültü yer Çallı Şarampol Kavşağı girişi oldu.

  EN GÜRÜLTÜLÜ KAVŞAK

  Kent merkezinde 73 cadde ile kavşaktaki ölçümler sabah, öğle ve akşam saatlerinde gerçekleştirildi. Sabah ölçümünde 81 desibelle en gürültülü kavşak olan Çallı Şarampol Kavşağı'nı öğle saatindeki ölçümde 79 desibelle TRT Kavşağı izledi. Akşam ölçümünde ise en gürültülü cadde olarak 80 desibelle Valilik önü ile 79 desibelle PTT önü oldu.

  OH DENİLECEK YERLER

  Türk turizminin gözde kentinde gürültüsüz caddeler ise 70 desibelin altında kalan Meltem Mahallesi, Konyaaltı DSİ Lojmanları önü, Işıklar Caddesi sonu ve Eski Öğretmenevi'nin önü oldu. Gürültüsü 70 desibelin altına düşmeyen cadde ve kavşaklar şunlar: ‘‘Atatürk ve 100. Yıl Caddesi, Sigorta, Eski Sanayi, Çallı, Dokuma, İller Bankası ve Tekel Kavşağı.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı