Gürtuna: Ateşi düşürecek teklifimiz var

Hürriyet Haber
05 Ocak 2002 - 17:37Son Güncelleme : 05 Ocak 2002 - 17:37

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Ankara`da Pazartesi günü doğalgaz konusunda yapılacak toplantıya hem radikal, hem de ``bugünkü ateşi düşürecek`` tekliflerle gideceklerini söyledi.

Gürtuna, DYP lideri Tansu Çiller'in ziyaretinden sonra gazetecilerin soruları üzerine doğalgaz konusunda eleştirilmeleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

``Bazı sebepleri gizlemek için belediyeleri suçlamak çok kolay oluyor. Belediyeler neticede müfettişler gönderebildiğiniz ve susturabildiğiniz yerler pozisyonuna düşürülmüş. Müthiş bir baskı altında sesini çıkaramaz hale getirilmiş. Öyleyse vur abalıya. Bu doğru bir hareket değildir.``

Ankara`da, Pazartesi günü doğalgaz konusunda yapılacak toplantıya hem radikal, hem de ``bugünkü ateşi düşürecek`` tekliflerle gideceklerini anlatan Gürtuna, dağıtıcı firmalara ithal yetkisi verilmesi gerektiğini de kaydetti.

Gürtuna, kışın gelen faturaların yaz aylarına dağıtılması ve abonelik bedelinin taksitlendirilmesi konusunda çalışmaları bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı