Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gürsel Tekin'den ilk açıklama

  Hürriyet Haber
  29 Mayıs 2010 - 17:34Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 18:00

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Gürsel Tekin, görüşmeden sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Bugün açıklanan MYK listesinde isminin yer almamasıyla ilgili olarak, “Takdir Genel Başkanımızındır,” diyen Tekin, kimseye kırgın olmadığını söyledi ve “Sayın Genel Başkanım, benim İstanbul’a gitmemi önerdi, ben de İstanbul’a gidiyorum,” diye ekledi.

  İŞTE YENİ MYK LİSTESİ

  Bugün açıklanan MYK listesinde isminin yer almamasının kendisi açısından  bir sürpriz olup olmadığının sorulması üzerine Tekin, şunları kaydetti:

  “SAYIN GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDA HER ZAMAN DURACAĞIM”

  “Sayın Genel Başkanımızın hazırlamış olduğu bir liste vardı; kendisinin çalışabileceği bir ekiptir. Saygı duyarız, bütün arkadaşlarımız da bu konuda son derece beceriklidir, hiçbir sorun yok. Takdir Genel Başkanımızındır. Kendisine ve arkadaşlarına da başarılar diledik. Sayın Genel Başkanımızla ya da arkadaşlarımızla bizim kişisel bir sorunumuz olmaz. Bizim hayatımızın her alanında mücadelemiz, partimizin bir an önce iktidar olması içindir. Ben yine de bir nefer olarak da olsam; herhangi bir makam mevki olmasa da sayın Genel Başkanımın yanında her zaman duracağımı herkesin bilmesi gerekiyor. Şimdi sayın Genel Başkanımla görüştüm ve İstanbul’a dönüyorum.”

  “HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIM”

  Tekin, İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdürüp sürdürmeyeceğiyle ilgili bir soruyu cevaplarken de “Ben her türlü göreve hazırım,” dedi.

  "SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ UYGUN GÖRÜRSE PM’DEN İSTİFA EDERİM”

  Kendisine, Parti Meclisi’nden istifa edip etmeyeceği de sorulan Tekin, “Sayın Genel Başkanımız uygun görürse yaparım,” diye yanıt verdi.

  “KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM; SAYIN GENEL BAŞKANIM İSTANBUL’A GİTMEMİ ÖNERDİ BEN DE GİDİYORUM”

  Partide, kimseye kırgın olup olmadığının sorulması üzerine CHP’li Tekin “Hayır, hiç kimseyle kırgınlığım yok. 25 yıldır siyaset yapıyorum, hayatımın hiçbir alanında, hiçbir partili arkadaşıma kırgınlığım olmamıştır, yarın da olmayacaktır. Bu bir siyasi yarıştır, gayet normaldir. O açıdan benim kimseyle bir kırgınlığım söz konusu değil. Sayın Genel Başkanımla ben bütün düşüncelerimi paylaştım. Sayın Genel Başkanım, benim İstanbul’a gitmemi önerdi, ben de İstanbul’a gidiyorum,” diye konuştu.

  “ONU SAYIN GENEL BAŞKANIMIZA SORUN”

  Bir gazetecinin, “İstanbul’a gidişi, İl Başkanlığı şeklinde yorumluyoruz, doğru mu?” diye sorması üzerine Tekin, “Nasıl yorumlarsanız, bilmiyorum; onu, sayın Genel Başkanımıza sorun,” diye cevap verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı