Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gürsel Tekin: Kemal Bey'e hayırlı olsun

  A.A
  17 Mayıs 2010 - 15:50Son Güncelleme : 17 Mayıs 2010 - 15:49

  CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığına adaylığı konusunda “Kemal Bey'e hayırlı olsun diyorum. Kemal Bey bizim sevdiğimiz bir arkadaşımızdır” dedi.

  Tekin, yarın yapılacak CHP İl Başkanları Toplantısı için Ankara'ya hareketinden önce gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
  Bu sabah saat 11.00'de bütün örgüt başkanlarıyla bir durum değerlendirme toplantısı yaptığını belirten Tekin, “İstanbul il örgütümüzün ve ilçe başkanlarımızın bana vermiş olduğu yetkiyi, yarınki il başkanları toplantısında bütün il başkanlarının olduğu bir yerde bunları dile getireceğim” dedi.

  “Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekliyor musunuz?” şeklindeki soru üzerine Tekin, “Şu anda bir şey demek istemiyorum. Bu noktada değilim” diye konuştu.

  Tekin, “Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını nasıl karşıladınız?” diye sorulması üzerine de “Kemal Bey'e hayırlı olsun diyorum. Kemal Bey bizim sevdiğimiz bir arkadaşımızdır. Sadece bu kadar söyleyebilirim” dedi.

  “Açıklamanız için yarını mı bekleyeceksiniz?” diye soran bir gazeteciye de Tekin, “Tabi ki il başkanları toplantısı olmadan böyle bir açıklama yapmak istemiyorum. O zaman toplantının bir anlamı kalmaz” şeklinde konuştu.

  Gürsel Tekin, diğer il başkanlarıyla aralarında görüş ayrılığı olabileceğine ilişkin soruya “İl başkanları arasında ya da örgüt arasında böyle bir çatlaklık, bir yarışın olacağını zannetmiyorum. İnşallah bir bütünlük içerisinde 22 Mayısta kongremizi yapacağız” karşılığını verdi.
  Tekin, kendisinin CHP Genel Başkan için adaylığının söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı