AYDIN HABERLERİ

Gürşat Kale, İftarda Gazetecileri Ağırladı

IHA
10 Temmuz 2015 - 12:35Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 12:36

İNCİRLİOVA BELEDİYE BAŞKANI GÜRŞAT KALE,BASIN MENSUPLARINI İFTARDA AĞIRLADI

IHA

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Aydın’da görev yapan basın mensuplarını iftar yemeğinde ağırladı. İftara seslendirilen Türk halk müziği dinletisi geceye renk kattı.
İncirliova Belediyesi tarafından tadilata alınan Kültürpark Tesislerinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin yanı sıra Belediye Başkan yardımcıları Baki Aslantaş, Yalçın Sarı, Aydın’da görev yapan gazeteciler katıldı.
İftarda konuşan Başkan Gürşat Kale, İncirliova Belediyesi olarak yeni dönemde Büyükşehir Yasasıyla birlikte yeni bir hayat tarzını da yaşayıp öğrenmeye gayret ettiklerini söyledi. Hizmet üretmekle yükümlü bizler gibi, hizmet talep eden vatandaşların da bu konuyla ilgili öğreneceği ve yaşayacağı bir ortamlar olduğunu dikkat çeken Kale, “Aydın’da yeni başlayan bu düzen, Türkiye’nin geneliyle ilgili nüfusumuzun hemen hemen yüzde 80’ini ilgilendiren, Türkiye’nin tamamının bir sorunu ve yeni yönetim tarzı. İdari anlamda gerçekten bir devrim niteliğinde adım. Ancak iyi çalışılmamış, iyi tasarlanmamış ve gerçekten iyi tanımlanmamış bir kanunu yaşamanın sıkıntılarını birlikte yaşıyoruz. Şuanda büyükşehir ve ilçe belediyeleri arasındaki hizmet ayrımı ve gerçekleştirilmesi konusunda da bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle su konusuyla ilgili her gün 10-15 vatandaşımız ‘Ne olacak bizim halimiz, bu suyla ilgili şikayetlerimiz nasıl çözülecek?’ diye soruyorlar. Elimizden geldiğince, gördüğümüz evraklarla konuyu anlatmamıza rağmen, vatandaşların bu konudaki şikayetleri dur durak bilmiyor. Bu konuda konulara cevap verecek bir yetkinin olmayışı merkezde bu konuyla ilgili ne telefonla ne kişisel olarak sorunlara açıklayıcı cevap verilmemesi vatandaşlarımızın sıkıntılarının çözülememesi dolayısıyla ciddi bir potansiyel birikim oluşturuyor. Bunda vatandaşlarımızın zaman zaman tahammülsüz davranışlarına şahit oluyor. Bu konuda Büyükşehir’in ve ASKİ’nin üzerine düşen aydınlatma ve bilgilendirme görevlerini daha iyi yapacak organizasyonları vatandaşa sunmalarını istiyorum” dedi.
İncirliova Belediyesi kendi imkanlarıyla vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alması, daha rahat bir yaz dönemi yaşaması amacıyla Kültürpark ve beraber birkaç tane de semt parkını hayata soktuklarını anlatan Başkan Gürşat Kale, “Vatandaşlardan aldığımız izlenimler bu ihtiyaçların görünüp karşılanması konusundaki şükranlarından dolayı vazifemizi yapmanın huzuruyla ve onların bize bu duygularını ifade etmesiyle daha şevkli hale geliyoruz. Yeni semtlerde projelerimizi geliştirmeye gayret edeceğiz. Elimizdeki imkanlarla herşeyi tüm vatandaşlarımızla paylaşmayı ön görerek hizmete başladık. Bunları da sürdürmeye devam ediyoruz. Bugüne kadar ilk görev aldığımız günden itibaren hesap verebilir, vatandaşlarla her konuda diyalog içerisinde görüşmeye ve eleştiriye açığız. Aynısını da görev süremiz boyunca sürdürmeye devam edeceğiz. Bu noktada eksiklerimiz ve yanlışlarımız olursa söylenmesini, gösterilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Gürşat Kale, İftarda Gazetecileri Ağırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürşat Kale, İftarda Gazetecileri Ağırladı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:08
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı