VAN HABERLERİ

Gürpınar’da Esnaf Denetimi

IHA
24.02.2015 - 11:57Son Güncelleme :

VAN’IN GÜRPINAR BELEDİYESİ İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI VE ZABITA İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN İLÇEDEKİ ESNAFLAR DENETLENDİ.

IHA

Van’ın Gürpınar Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Zabıta İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilçedeki esnaflar denetlendi.
Gürpınar ilçesinde ilk kez esnafa yönelik denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetime Gürpınar Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürü Sakine Turan, Zabıta İşleri Daire Başkanlığı’ndan denetim ekibi, Gürpınar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Zeynep Timür ve zabıta ekibi katıldı. Yapılan denetimlerde, esnafa yönelik açıklayıcı bilgilendirmelerde bulunulurken, var olan eksikliklerin yanı sıra, olması gerekenler de bir bir anlatıldı. Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin, amaçlarının esnafa ceza kesmek olmadığını, esnafın en iyi şekilde hizmet verebilmesi için kendilerine yardımcı olmak olduğunu belirterek, "Esnafımızla belediyemizle halkımızla bir bütünüz. Esnafımızın kazancı bizim kazancımızdır. Zararı da bizim, tabi ki ilçemizin zararıdır. Biz esnafımızın daha işi şartlarda hizmet verebilmesi için bugün bir denetim gerçekleştirdik. Bu denetimin amacı birilerine ceza kesmek, birilerini cezalandırmak değildir. Sizler de biliyorsunuz ki her şeyin başı sağlıktır. Bunun için de hata ve eksiklikleri yerinde tespit ederek, olması gerekenleri de birebir anlatarak esnafımıza yönelik bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Büyükşehir Belediyemizden de arkadaşlarımız bu amaçla geldiler" dedi.
Denetimlerde esnafa yönelik hata ve eksiklikler bir bir aktarıldı. Daha sonra yapılacak denetimlerde kimi cezai yaptırımlara da gidilebileceği belirtilirken, esnaftan halkın sağlığı konusunda daha titiz olunması istendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Gürpınar’da Esnaf Denetimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürpınar’da Esnaf Denetimi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı