VAN HABERLERİ

Gürpınar’da Çevre Temizliği

IHA
07.10.2015 - 14:31Son Güncelleme :

GÜRPINAR BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI.

IHA

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından ilçe merkezinde temizlik çalışması başlatıldı.
Gürpınar Belediyesi, ilçe merkezinin genelinde temizlik kampanyası başlattı. Düzenlenen temizlik kampanyasına eş başkanları Zeki Yıldız ve Yıldız Çetin’ın yanı sıra birim amirleri ve belediye personeli katıldı. Burada konuşan belediye eş başkanı Zeki Yıldız, temiz bir çevre için belediye personeli ile birlikte ilçe merkezinden mahallelere doğru bir temizlik kampanyası başlattıklarını belirtti. Yıldız, “İlçemizin yüzeyini artık çöplerden arındırmamız gerekiyor. Bunun için belediye olarak belli bir planlama dahilinde çöpleri topluyoruz. Var olan kötü görüntünün önüne geçebilmek için de çöpleri geceden almaya başlattık. Bu konuda esnafımızda da belli bir duyarlılık oluştu" dedi.
Temiz bir çevre için öncelikli olarak doğanın korunması gerektiğini de hatırlatan Yıldız, "Doğayı kirleten, doğaya da insana da, diğer tüm canlılara da zarar veren atıkları gelişi güzel yerlere atmamayı öğrenmemiz gerekiyor. Attığımızda da toplamayı bilmeliyiz. Biz bugün sembolik bir temizlik yapmayacağız. Esaslı bir temizlik yapacağız. Çarşı merkezinde her sokağa girecek, her tarafta bulunan çöpleri kendi ellerimizle toplayacağız. Bununla hem çevremizi, hem çarşı merkezini çöplerden arındıracağız, hem de çevreyi kirletmeme alışkanlığının gelişmesine öncülük edeceğiz. Tabi burada şunun altını çizmekte fayda var, evet çevremizi temizleyeceğiz, çöplerimizi bir bir toplayacağız. Ancak asıl önemli olan, kirletmemeyi öğrenmektir. Biz bunu başarırsak, temiz bir çevrede yaşamayı başarmış olacağız" ifadelerini kullandı.
Ekolojik belediyeciliği esas aldıklarını ifade eden eş başkanı Yıldız Çetin ise, bugün düzenledikleri kampanya ile halkın genelinde temiz çevre bilinci oluşturmayı hedeflediklerini kaydederek, "Daha önce çeşitli yerlerde temizlik kampanyaları düzenlendi. Ancak bunlar sembolikti. Fakat biz eş başkanların da dahil olduğu, belediye personellerimizin de katılım sağladığı bu kampanya ile ilçe merkezinde kapsamlı temizliği esas alıyoruz. Merkezi baştan sonra çöplerden arındırmayı hedefliyoruz. Tabi, bu işlerin salt temizlik kampanyaları ile olmayacağı da açıktır. Bu konuda belli bir bilincin oluşması lazım. Ekolojik belediyeciliği esas alan bizlerin, her şeyden evvel çevreyi kirletmemeyi öğrenmemiz, bunu çocuklara da öğretmemiz gerekiyor. Biz kirletmezsek, inanın çevre ter temiz kalır. Bir de şunu unutmayalım ki, güzel bir yaşamın yolu temiz çevreden geçer" dedi.
Yapılan açıklamaların ardından çarşı merkezinin genelinde kapsamlı temizlik yapılarak tonlarca çöp toplandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Gürpınar’da Çevre Temizliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürpınar’da Çevre Temizliği haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   14:43
  • Akşam
   17:01
  • Yatsı
   18:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı