VAN HABERLERİ

Gürpınar Belediyesi’nden Seracılık Projesi

IHA
14.07.2015 - 11:12Son Güncelleme :

GÜRPINAR BELEDİYESİ'NDEN SERA PROJESİ

IHA

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından 50 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan açık seralar, ilçede istihdama yönelik büyük umut oluşturdu.
Gürpınar Belediyesi istihdama yönelik projelerini bir bir hayata geçiriyor. Hoşap yolu üzerinde toplamda 50 bin metrekare üzerinde ekimi yapılan açık sera alanında yaklaşık 50 kişi çalışırken, çalışanlardan 15’ini kadınlar oluşturuyor. İlçede istihdama önemli katkı sunması beklenen sera projesinin aynı şekilde ilçe halkı açısından örnek teşkil etmesi bekleniyor. Halkın her türlü sorununun yerelde geliştirilecek çözüm yöntemleri ile halledilebileceğine dikkat çeken belediye eş başkanları, "Dışarıdan hiç kimsenin gelip yollarımızı yapmayacağı gibi, kimse gelip bize iş, istihdam alanı da oluşturmayacaktır. Kendi sorunlarımıza yönelik yapacağımız yerinde ve güçlü tespitler sonucu hazırlayacağımız ve hayata geçireceğimiz projelerle sorunlarımızın büyük bir kısmını halletme gücüne ve kudretine de sahibiz" dediler.
Açık sera alanı projesinin kendilerinin en önemli projelerinden bir tanesi olduğunu söyleyen belediye eş başkanları, "Biz bu yıl 50 bin metrekarelik alan üzerinde ekim yaptık. Burada ilk etapta hedefimiz, bu projemizin halkta örnek teşkil etmesi ve oluşturacağı sonuçları görmektir. Sonraki adımda ise bu alanları kooperatifleştirerek halka devretmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kullandılar.
Lahana ve domatesin ekildiği açık sera alanlarında elde edilecek ürünlerin tamamen organik olacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Gürpınar Belediyesi’nden Seracılık Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürpınar Belediyesi’nden Seracılık Projesi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  06:47
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı