BİTLİS HABERLERİ

Güroymak'ta alternatif tarım ürünleri toplantısı yapıldı

AA / Filit Gülelçin
25.02.2016 - 16:26Son Güncelleme :
AA / Filit Gülelçin

BİTLİS (AA) - Güroymak İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından alternatif tarım ürünleri konulu toplantı düzenlendi.

Güroymak Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Güroymak ilçesinde var olan tekdüze tarımsal yetiştiriciliğin önüne geçilerek daha fazla ürün çeşitliliği kazandırılmasını amaçlayan toplantının ilçede tarımın gelişmesi bakımından büyük önem arz ettiği görülmüştür.

Konu ile ilgili açıklamalar yapan İlçe Müdürü Sedat Özgül, “Muş Ovasının başlangıç noktasında yer alan ilçemizde hayvan yetiştiriciliği yoğun olarak yapıldığından çiftçilerimizin büyük bir kısmı Yem Bitkileri yetiştiriciliği yapmaktadır. Tarımsal üretimde kullanılan arazi varlığının fazlasıyla olduğu ilçemizde yer alan verimli topraklarımızda tarımsal çeşitliliğin arttırılması ve tarımla geçimini sağlayan ailelerin ekonomik anlamda refah düzeyinin daha üst noktalarına getirilmesini amaçladığımızdan böyle bir arayış içerisinde olduğumuzu söylemeliyim. Yaptığımız bu toplantılarla tekdüze yetiştiriciliğin önüne geçilerek arazilerimizde tarımsal çeşitlilik oluşturularak daha etkin kullanılmasını sağlayacağız ve çiftçilerimizin aile ekonomisine can vereceğiz.” dedi. Toplantıya Manda Birliği üyeleri, Damızlık Birliği başkanı ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Güroymak'ta alternatif tarım ürünleri toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güroymak'ta alternatif tarım ürünleri toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı