« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gurevich 20 kişiyle satranç oynadı

Satranç Milli Takımı altyapı sorumlu antrenörü Michael Gurevich, Çanakkale'deki gösteri maçında 20 kişiyle mücadele etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bu yıl 17'ncisi düzenlenen Troya Satranç Turnuvası'na katılmak için Çanakkale'ye gelen Gurevich, dün akşam Morabbin Parkı'nda bir gösteri maçı yaptı.

Aralarında kendi öğrencilerinin de bulunduğu 20 kişiyle tek başına mücadele eden Gurevich'e, turnuvayı izlemeye gelen vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Gurevich, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvaya, aralarında kendi öğrencilerinin de bulunduğu yetenekli sporcuların katıldığını belirterek, Çanakkale'ye onları desteklemek ve mücadelelerini izlemek için geldiğini söyledi.

İnsanlara satranç heyecanını vermek için turnuvaya geldiğini anlatan Gurevich, “Buradaki amacımız Çanakkale'de satranca ivme kazandırmak, yeni kulüplerin açılmasını sağlamak. Satranca olan ilgiyi artırmak istiyoruz” dedi.

Gurevich, etkinliğin toplu bir gösteri olduğunu ifade ederek, “Çocukluk dönemlerinden bu yana Troya Antik Kenti'ne oldukça büyük ilgim var. Troya, kitaplardan okuduğum çok önemli ve değerli bir yer benim için. Şimdi de Truva Atı'nın önünde ben de o filmin kahramanları kadar savaşçı ve mücadeleci bir oyun çıkarmaya çalışacağım” diye konuştu.

Müsabaka sonunda Gurevich, 18 oyuncuyu mağlup etti, 2 oyuncuyla berabere kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz