« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşten kötü haber geldi

Londra Olimpiyatları'nda, grekoromen güreş 66 kiloda mücadele eden Atakan Yüksel, ilk maçında İranlı Saeid Morad Abdvali'ye yenildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, grekoromen güreşte mücadele eden Atakan Yüksel'in madalya şansı kalmadı.

Excel Arena'da yapılan müsabakalarda, 66 kiloda mindere çıkan Yüksel, ilk maçında İranlı Saeid Morad Abdvali'ye 2-0 yenilince repesaj maçına çıkmak için rakibinin maçlarını kazanmasını beklemeye başladı.

İranlı güreşçi, çeyrek finalde Fransız Steeve Guenot'a 2-0 mağlup olunca Atakan Yüksel'in repesajda bronz madalya maçına çıkma şansı kalmadı ve olimpiyatlara veda etti.

Cenk İldem de veda etti

Londra Olimpiyatları'nda, grekoromen güreş 96 kiloda repesaj maçına çıkan Cenk İldem, Ermeni Artur Aleksanyan'a 2-0 yenilerek oyunlara veda etti.

Excel Arena'da yapılan müsabakada, ilk maçında İranlı Ghasem Gholamreza Rezaei'ye 2-1 yenilerek altın madalya şansını kaybeden milli güreşçi, repesajda bronz madalya kazanmak için Ermeni Aleksanyan ile karşılaştı.

Ermeni rakibi karşısında ilk periyodu 1-0 geride bitiren 26 yaşındaki İldem, ikinci periyodu da 2-0 kaybetti ve minderden 2-0 mağlup ayrıldı. Milli güreşçi bu sonuçla olimpiyatlara veda etti.

Grekoromen stilde tek madalya

2012 Londra Olimpiyatları'nda grekoromen stilde güreş müsabakaları bu gece 66 ve 96 kilo maçlarıyla tamamlanacak.

5 Ağustos'tan itibaren mindere çıkan Selçuk Çebi, Rahman Bilici, Nazmi Avluca, Atakan Yüksel ve Cenk İldem madalya kazanma başarısını gösteremedi.

Bu branşta 120 kiloda bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp, hem branşında hem de şu ana kadar Türkiye adına madalya kazanan tek sporcu oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler