« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşte yaprak dökümü

Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda erkek güreşçilerimiz ilk dört siklette 'sıfır' çekerken, en iyi dereceyi dördüncü olan Mehmet Yozgat elde etti. Bayanlarımız da ilk kez katıldıkları şampiyonada bekleneni veremediler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sofya minderinde hayallerimiz yıkıldı. İlk dört siklette ‘‘sıfır çektiğimiz’’ Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda 63 kilo güreşçimiz Mehmet Yozgat'ın dördüncülüğü tesellimiz oldu. Madalya umutları bugün çeyrek final karşılaşmalarına çıkacak olan Avrupa şampiyonlarımız 69'da Ahmet Gülhan ile 130'da Aydın Polatçı'ya kaldı. Genç güreşçimiz Mehmet Yozgat, çeyrek finalde Polonyalı Gralak Lucjan'ı 6-3 yendi. Yarı finalde İranlı Dabir Alireza'ya 3-0 mağlup olan güreşçimiz, bronz madalya maçında Ukraynalı Tedeev Elbrus'a da 4-0 yenilerek, dördüncülüğü elde etti. Çeyrek finalin diğer maçında 97 kiloda Taşkın Özkale, Rus Gogchelidze Georgi'ye 3-0 yenilip, madalya şansını kullanamadı. 58 kiloda Harun Doğan, gurubundaki ikinci müsabakasında Japon Sekikawa Hiroki'ye 3-0 yenilmekten kurtulamadı.

Bayan Güreş Milli Takımımız ise ilk kez katıldığı Dünya Şampiyonası'nda umduğunu bulamadı. 51 kiloda Ugrun Perçin, Ukraynalı Rebar İnesa'ya 7-1, 62 kiloda da Dilek Erdoğan, Belarus Khilko Volha'ya 10-0 teknik üstünlükle yenilip, elendiler.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz