Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Güreşte yabancı antrenöre gerek yok'

Azeri asıllı Rus antrenör Kamandar Macidov’un yerine Grekoromen Milli Takımı’nın başına getirilen Erdoğan Koçak, Türkiye’de ata sporu olan güreşte yabancı bir antrenöre gerek olmadığını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Konya Şekerspor güreş antrenörlüğünü de sürdüren Erdoğan Koçak, “Zaman içerisinde Türkiye’ye gelen yabancı antrenörlerin güreşe yararlı oldukları kanaatindeyim. Ancak bu o günün şartlarında gerekliydi. Bugün takımın başında yer alan antrenör arkadaşlar günümüzde geçerli olan antreman çalışmalarını yapabilecek düzeyde kişiler. Bugün Türkiye’de ata sporu olan güreşte yabancı bir antrenörün gerekli olduğunu sanmıyorum. Ben bir yabancının Türkiye’de grekoromen güreşe katkı sağlayacağına inanmıyorum” dedi.

Grekoromen Güreş Milli Takımı’nın, sporcu potansiyeli ile dünyanın en iyi 3 takımından birine sahip olduğunu ifade eden Koçak, “Son olarak Moskova’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda da ferdi şampiyonlukların yanı sıra takım şampiyonu olarak da ülkemize madalya kazandırması bunun ispatı. En yakın hedefimiz Pekin Olimpiyatları’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve kürsünün en üst basamağına çıkmak. Grekoromen Güreş Takımı 55 kilodan 120 kiloya kadar dünyanın en iyi takımı. Moskova’da yapılan şampiyonada da İsmail Güzel’in şampiyonluğu ile bunu ispatladık” diye konuştu.

Türkiye’de ata sporu olan güreşin yeterince ilgi görmediğini de ifade eden Koçak, “Arka planda kalmasının nedeni, medyada yeterince yer almamasından ve organizasyonların seyirciye yeteri kadar duyurulmamasından kaynaklanıyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler