« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşte seçim zamanı

Güreş Federasyonu Başkanlığı seçimi yarın yapılacak.

Uğur TENEKECİOĞLU, Ankara-DHA
SON GÜNCELLEME

Osman Aşkın Bak'ın AKP İstanbul Milletvekili adayı olması nedeniyle boşalan başkanlık için Ercan Yıldız, Bekir Çeker, Akif Pirim, Mehmet Ayan ve İbrahim Kastan yarışacak.

Başkan adaylarından Ercan Yıldız'ı olimpiyat, dünya ve avrupa şampiyonu eski güreşçi AKP Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya desteklediği öğrenildi. Yıldız, Yerlikaya'nın TBMM'de halen danışmanlığını yapıyor.

Olimpiyat şampiyonu milli takım ve ASK'nin antrenörü Akif Pirim'e ise dünya ve Avrupa şampiyonu Nazmi Avluca oy kullanmamasına rağmen destek topladığı belirtildi. Mehmet Ayan'a ise olimpiyat ikincisi,dünya ve Avrupa şampiyonu Şeref Eroğlu destek veriyor. Eroğlu'nun Ayan kazanması halinde başkan vekili olacak.

FİLA hakemlerinden Aydın eski Gençlik ve Spor İl Müdürülerinden AKP'den Amasya milletvekili adayı olan ancak listede yer almayan Bekir Çeker'e ise özellikle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün oylarıyla,bazı kulüplerin destek verdiği öğrenildi. İş adamı Halil İbrahim Kastan ise kulüplerin desteğiyle yola çıktığını belirtiyor.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler