« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşte şampiyon ASKİ Spor

Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan 2010-2011 sezonu Türkiye Büyükler Serbest Güreş 1.Ligi'nde şampiyon, Ankara ASKİ Spor oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara ASKİ Spor, Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'ndaki final maçında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonada, Bursa Büyükşehir Belediyespor üçüncü, Ankara Şekerspor da dördüncü oldu.

Ankara ASKİ Spor'a kupasını, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan verdi.

Baykan, Büyükşehir belediyelerinin spora ve futbol dışı branşlara verdiği katkının takdire şayan olduğunu belirterek, belediyelerin olimpiyatlar öncesi spora verdikleri destekleri biraz daha artırmaları gerektiğini söyledi.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker de dünya şampiyonasından sonra 2010-2011 yılı lig müsabakalarını da tamamladıklarını bildirdi.

Lig sürecinin çok önemli olduğunu anlatan Çeker, artık olimpiyat hazırlıklarına başlayacaklarını ifade etti.

Olimpiyatlar öncesinde sporcuların hazır olması gerektiğini vurgulayan Çeker, “ASKİ Spor bugün takım olarak birinci oldu. Son ana kadar şampiyon belli olmamıştı. Bu, rekabeti gösteriyor. Müsabakalara katılan tüm sporcuları tebrik ediyorum. İnşallah başarılı olan kulüplerin sayıları artacak. Bu sporcuların içinden olimpiyat şampiyonları çıkacak. Kulüp sayımızı da giderek artırıyoruz. Türk güreşi her zaman dünyada zirvede olacak” diye konuştu.

Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş 1. Ligi de yarın Konya'da yapılacak final müsabakaları ile sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler