Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşte hedef dünya şampiyonası

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, İstanbul'da düzenlenecek 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda hedeflerinin grekoromende takım halinde birincilik, serbestte de kürsüye çıkmak olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyon başkanı Osman Aşkın Bak,  milli takımın 4 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya ile tamamladığı 29. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası'nın başarılı geçtiğini söyledi.

Grekoromen Milli Takım'ın 2009 yılında Danimarka'da, 2010 yılında Moskova'da dünya, Bakü'de de Avrupa ikincisi olduğunu kaydeden Osman Aşkın Bak, “Kaliteli bir turnuva oldu. Genç ve yetenekli bir kadroyla turnuvadaydık. Beklediğimize yakın sonuç aldık. Bazı sıkletlerde eksiklerimiz var, ancak grekoromen milli takımımız istikrarlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Daha çok çalışacağız” dedi.

İstanbul'da eylül ayında düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Osman Aşkın Bak, şöyle konuştu:
“2011 güreş yılı olacak demiştik. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Burada da iddialıyız. Ancak bizim için daha önemlisi, ülkemizde düzenleyeceğimiz Dünya Güreş Şampiyonası. Hedefimiz Grekoromende takım halinde birincilik, serbestte ise mutlaka kürsüde olmak. Bunun için çok çalışıyoruz. Grekoromende Macaristan, İran ve Azerbaycan'da turnuvalara katılacağız. Ayrıca Küba'daki turnuvaya da sporcu göndereceğiz. Serbestte hazırlıklarımız Yaşar Doğu turnuvasıyla devam edecek. Serbestte de en iyi sonucu alacağımıza inanıyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz