« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşi, sporun içinden gelenler yönetmeli

Kahramanmaraş Belediyespor Güreş Takımı'nın antrenörlüğünü yapan, dünya şampiyonu güreşçi Harun Doğan, Türkiye Güreş Federasyonu (TGF)seçimlerinde Şeref Eroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Doğan, Şeref Eroğlu'nun Kahramanmaraş'ın ve Türkiye'nin yetiştirdiği büyük şampiyonlardan biri olduğunu söyledi.

Şeref Eroğlu'nun TGF başkanlığına aday olmasının kendilerine gurur verdiğini kaydeden Harun Doğan, “Federasyon başkanlığına aday olmasını Türkiye için bir şans olarak değerlendiriyorum ve bu işi de başaracağına inanıyorum” dedi.

Yaşantısı, azmi ve kültürüyle Şeref Eroğlu'nun Türk güreşine çağ atlatacağını düşündüğünü belirten Harun Doğan, Kahramanmaraşlılar olarak, federasyon başkanlığına adaylığı konusunda kendisine tam destek verdiklerini ifade etti.

Harun Doğan, şöyle konuştu:
“Türk güreşini, bu sporun içinden gelenler yönetmeli. Çünkü güreşin sıkıntılarını, güreşin içinden gelen biri daha iyi görür. Son yıllarda Türk güreşinde devamlı geriye gidiş olduğunu gözlemliyoruz. Hükümetin spora büyük desteği varken, biz güreş olarak bu destekten pay alamıyorsak, ortada tamamen yönetimsel bir sorun var demektir.

Güreş şu anda bireysel başarılarla ayakta duruyor. Türk güreşinin sendeleyerek gittiği görülmez ve buna önlem alınmazsa, ata sporumuzu çok zor yıllar bekler. Bunun çözümünün de federasyon başkanlığına güreşten gelen birinin seçilmesi olduğu inancındayız. Şeref Eroğlu'nun buna uygun bir aday olduğunu düşünüyoruz.”

Federasyonun kurumsallaşması gerektiğine dikkati çeken Harun Doğan, güreşteki mevcut sıkıntıların, güreşin içinden gelen bir başkanla çözüleceğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz