« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşi bırakıp boks yaptılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fethiye'ye bağlı Eldirek Köyü'ne kurulacak içme suyu şebekesine gelir sağlamak için düzenlenen yağlı güreşlerde kavga çıktı. Başa güreşen pehlivanlardan Ankaralı Zekai Albay, tek paça ile rakibi İzmitli Davut Aslan'ı mağlup ettiği anda, Aslan yumruklarını konuşturdu. İki yumruk yiyen Albay da rakibine saldırınca kavga çıktı. Gergin ortamda Antalyalı pehlivan Cengiz Elbeye da çekim yapan yerel televizyon kameramanını tartakladı, kamerasını kırmaya kalkıştı.

Eldirek köyünde bu yıl 10'uncusu düzenlenen geleneksel yağlı güreşler pazar günü Eldirek çayırında yapıldı. Köyün içme suyu şebekesinin yapımına katkı sağlamak için yapılan güreşlere çeşitli yörelerden 250 güreşçi katıldı.

Güreşleri Fethiye Kaymakamı Cengizhan Aksoy ile belde belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş da izledi. Festival havasında başlayan güreşlerde güreş ağalığını da 7 milyar lira ile Muhittin Tosun aldı.

YUMRUKLAR KONUŞTU

Mevsimin son güreşlerinde önce minikler, daha sonra orta ve büyükler güreşti. Başpehlivanlık güreşlerinde Ankaralı Zekai Albay ile İzmitli Davut Aslan güreş tuttu. Çekişmeli geçen güreşte Zekai Albay, Davut Aslan'ı tek paça ile yendi. Aslan mağlup olduğu anda yumruklarını konuşturdu. Rakibinden iki yumruk yiyen Albay da saldırınca kavga çıktı.

HALKIN PROTESTOSU

Hakemler ve jandarmanın araya girmesiyle kavga eden güreşçiler ayrıldı. Jandarma, öfkeli güreşçileri ayırmak için tüfeklerinin dipçiklerini kullanmak zorunda kaldı.

Kavgayı ayırmaya çalışanlardan Eldirek Köyü Muhtarı Mustafa Taştın, çazgırın elinden mikrofonu kaparak ‘‘Güreş terbiyesi olmayan pehlivan istemiyoruz’’ diye bağırdı.

Güreşçilerin kavgasıyla şok olan izleyiciler de alkışlarla protesto etti. Hakem Kurulu Davut Aslan'ı Güreş Federasyonu Ceza Kurulu'na sevk etme kararı aldı.

BAŞPEHLİVAN ŞİMŞEK

Daha sonra yapılan başpehlivanlık güreşlerinde Ankaralı Kenan Şimşek ve yağlı güreşlerin ünlü ismi Antalyalı Cengiz Elbeye karşı karşıya geldi.

Elbeye, tuşla rakibine yenildi, güreşlerin başpehlivanı ise Kenan Şimşek oldu. Kavganın ve yenilmenin verdiği stresle bir köşede oturan Cengiz Elbeye, o sırada çekim yapan yerel televizyon kameramanı Mustafa Fidan'a çekim yapmamasını söyledi. Kameramanın görevini sürdürmesini hazmedemeyen Elbeye, üzerine yürüdü.

Çekim yapmamasını isteyen Elbeye, kamerasını kırmaya kalkıştı. Çevreden yetişenler tarafından uzaklaştırılan Elbeye'ye Hakem Mehmet Gözlü tepki gösterdi.

Gözlü, Antalyalı pehlivan Elbeye'nin de ceza kuruluna sevk edileceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz