« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Güreşe altın çağını yaşatacağız"

Güreş Federasyonu başkan adaylarından Halil İbrahim Kastan, 7 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda göreve gelmeleri halinde birleştirici olacaklarını ve projeleriyle güreşe “altın çağını” yaşatacaklarını ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Halil İbrahim Kastan, Darüşşafaka Tesisleri'ndeki Life GFM Spor Kompleksi'nde düzenlediği basın toplantısında, güreş camiasının büyük sıkıntıları olduğunu, Türkiye'de güreşin adeta dibe vurduğunu iddia etti.

Göreve gelmeleri halinde, güreş camiasında birlik beraberliği sağlayacaklarına inandıklarını belirten Kastan, “Heyecanlıyız. Ata sporumuz, peygamber sporumuz güreşi dünyaya biz yaymışız ancak bugün FILA'da söz sahibi değiliz. Hiç bir yerde yaptırım gücümüz yok. Bunların nedenlerini biliyoruz. Çözümünü de biliyoruz. Göreve gelirsek, hayata geçireceğimiz projelerle güreşe altın çağını yaşatacağız” dedi.

Kastan, olağanüstü genel kurul öncesinde, delege listesine uzun uğraşılar sonucu ulaştıklarını, delegelerin telefon numaralarının dahi kendilerine verilmediğini, federasyon bilançosuna ise hala ulaşamadıklarını sözlerine ekledi.

Halil İbrahim Kastan'ın listesinden aday olan iş adamı Hakan Duman, Türkiye'de güreş yapılan her yerde incelemelerde bulunduklarına, kulüplerin sorunlarını dinlediklerine dikkati çekerek, şöyle devam etti:
“Oyu olan delegelerin hep gözlerinin içinde endişe vardı. Çünkü hür iradeleriyle oy kullanamayacaklarından endişe ediyorlardı. Bir takım siyasilerin isimleri ya da Gençlik ve Spor Genel Müdürü'nün alt kadrosundan baskılar yapıldığını duyduk.
Biz iyi niyetle yola çıktık. 8 aydan beri çalışmalarımız devam ediyor. Göreve gelmemiz halinde yapacaklarımızı içeren, 16 maddelik bir taahhütname hazırladık. Biz masaya bunu koyuyoruz. Diğer adaylardan da bunu bekliyoruz. 'Görev süresince projelerimizi, taahhütlerimizi gerçekleştiremezsek bir daha bize randevu vermeyin' diyoruz.”

Göreve gelmeleri halinde yönetim kurulu üyelerinin hiçbirinin harcırah almayacağını vurgulayan Duman, “Biz almaya değil güreşe hizmet etmeye geliyoruz. İnanın bunu diğer adaylar da söylerse gerçekten çok memnun oluruz. 1.5 yıl içinde yönetim kurulu üyeleri harcırah almazsa (yaklaşık 300 bin lira civarında bir rakam tutuyor), kulüplerimizin malzeme sorunu çözülür” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler