« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreşçilere durmak yok

Serbest ve Grekoromen Güreş Milli Takımları yoğun bir tempoyla Londra Olimpiyatları'na hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Güreş Federasyonunun 2012 yılı faaliyet programı verilerine göre, milli takım 27 Temmuz-12 Ağustos arasında yapılacak olan olimpiyatlar öncesinde 3'ü kalifikasyon olmak üzere 21 uluslararası turnuvaya katılacak. Milli Takım sporcuları, bu süre içinde 1 Avrupa şampiyonası, 1 de dünya kupasında ter dökecek.

Miller olimpiyatlarda eksik olan kotaları doldurabilmek için ilk önce 18-22 Nisan'da Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da kalifikasyon mücadelesi yapacak. Ardından 25-29 Nisan'da Çin'in Taiyuan kentinde yapılacak diğer kalifkasyon turnuvasına katılacak. Milliler son olarak da Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de 2-6 Mayıs'ta düzenlenecek olan kalifikasyonda varını yoğunu ortaya koyup, olimpiyat vizesi almaya çalışacak.

"Tek hedef olimpiyatlar"

Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, katılacakları uluslararası turnuvaların eksiklerini görmeleri açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Çeker, “Bu eksiklerimizi teknik kadromuzla oturup değerlendireceğiz. Önümüzdeki kısa süre içinde en iyi şekilde yeni plan ve programlar yapıp tek hedef olarak gördüğümüz olimpiyatlara yüzümüzün akı ile katılacağız” dedi.

Türkiye'de yapılacak olan Vehbi Emre ve Yaşar Doğu gibi uluslararası turnuvalarda sporcuların performansına göre milli takımın kadrosunu belirleyeceklerini vurgulayan Çeker, “Serbest ve grekoromen milli takım kampında bulunan sporcularımız arasında birlik ve beraberlik çok iyi. Tüm sporcularımız milli formayı kapmak için kıyasıya mücadele ediyor. Takım içindeki rekabet bizleri sevindiriyor. Milli takımın asıl kadrosunu ise sporcularımızın ortaya koyduğu performans belirleyecek. İstanbul'da önümüzdeki hafta sonunda yapılacak olan Vehbi Emre ve 10-12 Şubat'ta Ankara'da yapılacak olan Yaşar Doğu güreş turnuvalarında halkımızın bizi yalnız bırakmamalarını istiyorum. Bu turnuvalarda dünyanın en iyi sporcularını izleme imkanına kavuşacaklar” diye konuştu.

Çeker, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da çalışmalarını yakından takip ettiğini ve kendilerine her türlü desteği verdiğini belirterek, bu desteğin kendilerine manevi bir güç kattığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler