ANKARA HABERLERİ

Güreşçiler kampa girdi

Hürriyet Haber
29.03.2016 - 15:23Son Güncelleme :

Serbest Güreş Milli Takımı, 2016 Rio Olimpiyatları'na kota verecek Sırbistan ve Moğolistan'daki eleme müsabakaları için Ankara'da kampa girdi.

Hürriyet Haber

Elmadağ ilçesinde Güreş Eğitim ve Kamp Merkezi'nde, teknik direktör İbrahim Akgün yönetimindeki kampta, Sırbistan ve Moğolistan'daki eleme müsabakalarına katılacak 8 sporcu bulunuyor. Kamptaki sporculardan 57 kiloda Süleyman Atlı, 65 kiloda Mustafa Kaya, 74 kiloda Soner Demirtaş ve 97 kiloda İbrahim Bölükbaşı Sırbistan, 57 kiloda Sezer Akgül, 65 kiloda Yakup Gör, 74 kiloda Ender Coşkun, 97 kiloda Fatih Çakıroğlu da Moğolistan'daki eleme maçlarında Rio için vize almaya çalışacak.  Teknik direktör İbrahim Akgün, Dünya Şampiyonası'nda 2 kota aldıklarını anımsattı. Akgün, "Bu sene 3 olimpiyat eleme turnuvası var. Bunlardan bir tanesi 15-17 Nisan tarihlerinde Sırbistan'da, diğeri de 22-24 Nisan'da Moğolistan'da düzenlenecek. Bir sonraki müsabaka ise 6-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılacak" diye konuştu.  Olimpiyatlarda 6 sıklette mücadele etmek istediklerini anlatan Akgün, şunları söyledi: 

HEDEF 4’TE 4

"Olimpiyat katılma yolunda 4 sıkletimiz kaldı. Bu anlamda dörtte dört yapmak istiyoruz. Sırbistan için bugün kampa başladık. Moğolistan için ikinci kampımız Kırgızistan'da, 6-8 Nisan tarihlerinde yapılacak. Bu uyum kampı olacak. Sporcular oradan da Mogolistan'a geçecek. Kampta elemelere katılacak 8 sporcunun yanı sıra onları çalıştıracak 6 sporcu daha bulunuyor. İnşallah İstanbul'a kalmayız. 4 kotayı da alabiliriz. Hedefimiz o. Sporcularımız da olimpiyatlara katılmak istiyor. Çift idmanlarla eleme maçlarına hazırlanıyoruz. 13 Nisan Çarşamba günü kampı tamamlayarak, Sırbistan'a hareket edeceğiz." AA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Güreşçiler kampa girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güreşçiler kampa girdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı