« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Güreş yeniden parlak günlerine kavuşacak"

Güreş Federasyonu başkan adayı Bekir Çeker, göreve seçilmesi durumunda, güreşi yeniden eski parlak günlerine kavuşturacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Federasyonun Cumartesi günü Ankara'da yapılacak olağanüstü seçimli genel kuruluna başkan adayı olarak katılacak olan Bekir Çeker, güreşi iyi tanıyan bir ekiple yola çıktıklarını kaydetti.

Güreşin sorunlarını bildiklerini ve daha iyi yerlere taşımak için projelerin hazır olduğunu anlatan Çeker, “Güreş yeniden parlak günlerine kavuşacak. Hizmet binasından halkla ilişkilere, antrenörlük sisteminden sportif menajerlik sistemine kadar projelerimiz hazır” dedi.

Büyük, genç ve yıldız milli takımlarında teknik sorumlu ve antrenörlük uygulamasının hafif, orta ve ağır sıkletlere göre oluşturulacağını ifade eden Çeker, şunları söyledi:
“Antrenörler, milli takımlara gönderdikleri sporcu sayısına göre görevlendirilecek. Milli takımlara gönderilecek antrenörlerle ikişer yıllık sözleşme imzalanacak ve yıllık belli bir ücret üzerinden anlaşma sağlanacak. Araştırma, geliştirmeyi (AR-GE) önemsiyoruz. Güreşin içinden geliyorum. Akademik çalışmalarım da oldu. Bu hizmet bir ekip işidir. Güreşi daha iyi yerlere taşıyacak, gerekli teknik ve bilimsel donanıma sahip bir ekiple yola çıktık ve buna hazırız.”

Çeker, güreşin Türk sporunun önce branşlarından olmasına karşın son yıllarda gerileme yaşadığını dile getirerek, “Uzaktan değil, yerinde yönetim olması gerekir” dedi.

Güreşin kazanması için bütünleştirici ve birleştirici olacaklarını kaydeden Çeker, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Güreş, Türkler'in ata sporudur. Bu ülkenin bir kültürdür. Kültürün yaşatılmasında kar, zarar gözetilmez. Artık insanlar 'olimpiyatlarda madalya kazandık' denildiğinde, 'güreş var mı?' diye sorar hale geldiler. Türk güreşini tekrar dünyanın zirvesine taşıyacağız. Bunu ayrımcı olmadan, hep birlikte başaracağız.”

Çeker, genel kurulun bir seçim olarak görülmemesini isteyerek, “Bu bir tercih meselesidir. Diğer arkadaşlar da hizmet için aday oldular. Biz daha iyi yapabileceğimize inandığımız için aday olduk. Seçim sonrası herkesin bilgi ve becerisinden yararlanacağız” diye konuştu.

Çeker, ayrıca federasyonu kurumsal bir yapıya kavuşturacaklarını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler