Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreş turnuvası Ankara'da

13. Uluslararası Şampiyonlar Güreş Turnuvası yarın Ankara Atatürk Spor Salonu'nda başlıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Güreş Federasyonu Başkan Vekili Ercan Yıldız, TSYD Ankara Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyerek, turnuvayla ilgili bilgi verdi. Federasyon'un diğer başkan vekilleri Veysel Dalmaz ve Mehmet Genç'in yanı sıra genel sekreter Rodika Yakşi ve genel koordinatör Önder Yakşi'nin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Ercan Yıldız, 17-20 yaş grubundaki sporcuların mücadele edeceği turnuvanın, her geçen yıl daha büyük katılımla ve daha yüksek kaliteyle gerçekleştirildiğini belirterek, “Şampiyonlar Güreş Turnuvası, gençler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından biridir” dedi.

Ercan Yıldız turnuvanın bu yıl ilk kez Ankara'da düzenlendiğini hatırlatarak, “Organizasyonu Ankara'ya almamızın en önemli nedeni, müsabakalar öncesi Karşıyaka'daki Anıt Mezar'da, ebediyete intikal etmiş eski şampiyonlarımız için bir anma töreni düzenlenecek olması, yarın da Cuma namazı öncesi Hacı Bayram Veli Camisi'nde mevlid okutulacak olmasıdır. Böylece bugüne kadar düzenlenen Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyat oyunlarında ülkemize şampiyonluklar yaşatan eski şampiyonlarımıza, ortak bir törenle şükranlarımızı sunmuş olacağız” diye konuştu.

Ercan Yıldız, turnuvaya Türkiye'nin yanı sıra Gürcistan, Avusturya, Norveç, Hollanda, Finlandiya, Almanya, İsrail, Rusya, Belarus, İran, Kanada, Ermenistan, Özbekistan, Ukrayna, İngiltere, Azerbaycan ve Kazakistan'dan 400'e yakın sporcunun katılmasının beklendiğini, Türkiye'nin ise serbest stilde 54, grekoromende 51, bayanlarda 16 olmak üzere toplam 121 sporcuyla mücadele edeceğini sözlerine ekledi.

13. Uluslararası Şampiyonlar Güreş Turnuvası yarın saat 9.00'da serbest ve grekoromen stilde 50, 66, 96 kilo, bayanlarda da 44 ve 55 kilo müsabakalarıyla başlayacak. Saat 18.00'de ise açılış töreni gerçekleştirilecek.

15 Mayıs Cumartesi günü serbest ve grekoromende 55, 74 ve 120 kilo, bayanlarda 48, 59, 67 kilo, 16 Mayıs Pazar günü ise serbest ve grekoromen stilde 60 ve 84 kilo, bayanlarda da 51, 63 ve 72 kilo müsabakaları yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler