« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreş Federasyonu'nda yönetim değişikliği

Güreş Federasyonu'nun yeni yönetimi, grekoromen ve serbest stil ile bayan milli takımlarının teknik direktör ve antrenörlerinde değişikliğe gitti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul'da Eylül ayında düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Grekoromen Güreş Milli Takımında görevden ayrılan Salih Bora'nın yerine teknik direktörlüğe Hakkı Başar getirilirken, serbest stilde de Adem Bereket teknik direktörlükten alınarak antrenör olarak görevine devam etmesi kararlaştırıldı. Teknik direktörlüğe ise Fevzi Şeker getirildi.

Grekoromen stilde ayrıca Salih Yılmaz, Rüstem Koyuncu, Temel Yaşar, Serkan Özden, Erdoğan Karaali, Ahmet Özbeğe ve Bayram Özdemir antrenör olarak görev yapacak.

Teknik direktörlüğünü Fevzi Şeker'in yapacağı serbest stilde ise eski teknik direktör Adem Bereket antröner olarak çalışacak. Bu stilde ayrıca Ali Özen, Metin Topaktaş, Remzi Musaoğlu, İsmail Faikoğlu, Abdullah Çakmar, Murat Atmaca ve İshak İrbayhanov antrenör olarak görev yapacak.

(A) Bayan Milli Takımı teknik direktörü İsmail Nizamoğlu'nun yerine ise Engin Bakay'a görev verildi.

“KAN DEĞİŞİKLİĞİNDE FAYDA VAR”

Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, serbest ve grekoromen güreş milli takımlarına takviye yapmak istediklerini söyledi.

Grekoromende teknik kadroda büyük ölçüde değişikliğe gitmek zorunda kaldıklarını belirten Çeker, “Dünya Şampiyonası'na kısa bir süre kaldı. Mevcut kadroya takviye yapmımız gerekiyordu, bunu gerçekleştirdik. Ancak grekoromende teknik direktör Salih Bora, 'Ben ekibimle çalışırım' dedi. Biz de yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ettik” diye konuştu.

Çeker, takım antrenörlüğünden sıklet antrenörlüğüne geçtiklerini anlatarak, şunları kaydetti:
“Serbest stile takviye yaptık. Orada şu an gidişat iyi. Grekoromene de sadece takviye yapmak istiyorduk. Fakat büyük oranda değişikliğe gitmek zorunda kaldık. Kan değişikliğinde fayda var. Grekoromen takımımız 6 yıl içinde dünya şampiyonluğundan ikinciliğe, oradan da altıncılığa kadar düştü. Takviyeye ihtiyaç vardı. Ayrıca takım antrenörlüğünden sıklet antrenörlüğüne geçmemizle birlikte, antrenörler minderde güreşçiyle bire bir çalışabilecek.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler