Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreş Akdeniz Oyunlarına hazır

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, "Hedefimiz bir önceki oyunlarda aldığımız madalya sayısının üstüne çıkmak" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Yerlikaya, 20-30 Haziran'da Mersin'de düzenlenecek 17. Akdeniz Oyunları ile ilgili yaptığı açıklamada, güreş camiasının oyunlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. "Hedefimiz bir önceki oyunlarda aldığımız madalya sayısının üstüne çıkmak" diyen Yerlikaya, şöyle devam etti:

"Ayrıca biz kendi içimizde de bir rekabete girdik. Yani oyunlarda diğer Türk Milli Takımları'ndan daha fazla madalya almayı amaçlıyoruz. Sonuçta bu bir rakebettir. Bu rekabet Türkiye'ye yarayacaktır, Türkiye'nin başarısını arttıracaktır."

Hamza Yerilkaya, bir önceki oyunlarda 7 altın madalya kazandıklarını hatırlatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu sayıyı geçmek istiyoruz. Oyunların ülkemizde düzenlenmesi çok anlam ifade ediyor. Kendi topraklarımızda alınan madalyalar ülke insanımıza daha büyük mutluluk yaşatacaktır. Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Milletimizin duası ve sevgisiyle başaracağız."

Antrenörlerin görüşleri

Erkek Serbest Milli Takım Antrenörü Yüksel Şanlı, Akdeniz Oyunları'nda, katıldıkları 7 ayrı kilodan 4 altın madalya beklediklerini söyledi. Oyunlardaki hedeflerinin bir önceki oyunlarda alınan madalyaların üstüne çıkmak olduğunu ifade eden Şanlı, "Son oyunlarda 4 altın madalya alınmış. Bizler bunun üstüne çıkmak istiyoruz. Tüm sıkletlerde de madalya beklentimiz var. Ancak en azından 4 madalyanın altına düşmek istemiyoruz" değerlendirmesini yaptı.
Erkek Grekoromen Milli Takım Antrenörü Hakkı Başar da oyunlarda en büyük beklentilerinin altın madalya kazanmak olduğunu ifade etti.

Türkiye'de olması sebebiyle oyunların çok önemli olduğuna vurgu yapan Başar, "Güreşten beklentimiz, her zaman altın madalyadır. Altın madalya almak istiyoruz. Ayrıca tüm sporculardan madalya bekliyoruz, ancak bizim için altın madalya önemli. Amacımız öncelikle madalya, sonrasında ise altının çok olmasıdır" dedi.

Bayanlarda da iddialıyız

Bayan Milli Takımı Antrenörü Yılmaz Arslan, Akdeniz Oyunları'nda bugüne kadar 3 kez final yapmalarına rağmen hep 1 altın madalyada kaldıklarını belirterek, bu şanssızlığı kırmayı hedeflediklerini söyledi.
Altın madalyanın hep 51 kiloda geldiğini ifade eden Arslan, "Akdeniz Oyunları'nda yine 3 final yapmak istiyoruz. Bunların hepsinin de altın olmasını istiyoruz. Ayrıca bronz madalyamız da yok. Öncelikli hedefimiz altın madalya. Toplam 6 sıkletten 3'nde madalya alabiliriz. 4 tane madalya aldık mı görevimizi yerine getirmiş oluruz" diye konuştu.

Milli takım kadroları

Erkek Serbest Milli Takımı kadrosu, 55 kiloda Ahmet Peker, 60 kiloda Enhan Bakır, 66 kilode Mustafa Kaya, 74 kiloda Soner Demirtaş, 84 kiloda Serdar Böke, 96 kiloda Rıza Yıldırım, 120 kiloda Taha Akgül'den oluşuyor.
Erkek Grekoromen Milli Takım kadrosunda da 55 kiloda Fatih Üçüncü, 60 kiloda Mevlüt Arık, 66 kiloda Atakan Yüksel, 74 kiloda Emrah Kuş, 84 kiloda Selçuk Çebi, 96 kiloda Cenk İldem, 120 kiloda ise Rıza Kayaalp yer alıyor. Bayan Güreş Milli Takımı kadrosunda ise 48 kiloda Semüyya Sezer, 51 kiloda Burcu Kebiç, 55 kiloda Leyla Metin, 59 kiloda Hafize Şahin, 63 kiloda Elif Jale Yeşilırmak, 72 kiloda Yasemin Adar bulunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler