Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güreş adına üzülüyorum

Türk güreşinin efsane isimlerinden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Yaşar Doğu'nun oğlu Muzaffer Doğu, dün sona eren Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve 2. Golden Grand Prix Bayanlar Güreş Turnuvası'nın daha iyi şekilde organize edilmesi gerektiğini savunarak, “Babamın hatırası yaşatıldığı için seviniyorum, ama güreş adına üzülüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Cömert Spor Salonu'nda 11-13 Şubat'ta gerçekleştirilen 39. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve 2. Golden Grand Prix Bayanlar Güreş Turnuvası'nı Yaşar Doğu'nun oğlu Muzaffer Doğu da izledi.
Muzaffer Doğu yaptığı açıklamada, babası Yaşar Doğu'nun 1961 yılında öldüğünde, 11 yaşında olduğunu belirtti.

“Babamı erken yaşta kaybetmeseydim herhalde ben de güreşçi olurdum” diyen Muzaffer Doğu, bir izleyici olarak, Türk güreşinin bulunduğu noktanın kendisini mutlu etmediğini ifade etti.

Muzaffer Doğu, şöyle konuştu:

“Babamın hatırasının böylesi uluslararası ölçekte bir turnuvayla yaşatılması nedeniyle mutluyum. Ancak güreş sporu adına üzülüyorum. Çünkü her geçen yıl güreş sporuna gösterilen ilginin azaldığını düşünüyorum. Türkiye güreşi seven bir ülke. Ancak yeterli ilgi maalesef gösterilmiyor. Babamın ismi verildiği için değil, üst düzey sporcuların yer aldığı bir turnuva daha büyük bir salonda yapılmalı, daha çok ilgi görmeliydi. Duyurusu daha iyi yapılabilirdi. Eskiden politikacılar çok ilgi gösterirdi. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, kendisi bizzat gelir izlerdi. Şimdi bu ilginin azaldığını düşünüyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz